Férfi kormányos nélküli kettes evezés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Férfi kormányos nélküli kettes evezés a XXV. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Lake of Banyoles | |||||||||
Dátum | július 27–augusztus 1. | |||||||||
Versenyzők | 38 résztvevő 19 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Evezés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||||||
Sablon:Evezés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
|
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a evezés férfi kormányos nélküli kettes versenyszámát július 27. és augusztus 1. között rendezték a Lake of Banyoles-tón.
Versenynaptár
Dátum | Forduló |
---|---|
1992. július 27., hétfő | Előfutam |
1992. július 29., szerda | Vigaszág |
1992. július 30., csütörtök | Elődöntő |
1992. augusztus 1., szombat | Döntő |
Eredmények
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
Előfutam
Az előfutamokból az első helyezettek automatikusan az A/B elődöntőbe jutottak, a többiek a vigaszágra kerültek.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Németország (GER) Peter Holtzenbein Colin Ettingshausen | 6:41,65 | Q |
2. | Norvégia (NOR) Snorre Lorgen Sverke Lorgen | 6:43,10 | |
3. | Románia (ROU) Vasile Tomoiagă Dragoş Neagu | 6:47,43 | |
4. | Ausztrália (AUS) Nick McDonald-Crowley Matthew McArdle | 6:48,18 | |
5. | Független résztvevők (IOP) Vladimir Banjanac Lazo Pivač | 7:08,35 | |
2. futam | |||
1. | Belgium (BEL) Jaak Van Driessche Luc Goiris | 6:38,49 | Q |
2. | Franciaország (FRA) Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | 6:39,95 | |
3. | Kanada (CAN) Henry Hering Harold Backer | 6:42,84 | |
4. | Litvánia (LTU) Ričardas Bukys Zigmantas Gudauskas | 6:59,38 | |
5. | Japán (JPN) Kimura Micuru Mimoto Kazuaki | 7:25,20 | |
3. futam | |||
1. | Nagy-Britannia (GBR) Steve Redgrave Matthew Pinsent | 6:36,53 | Q |
2. | Szlovénia (SLO) Iztok Čop Denis Žvegelj | 6:37,11 | |
3. | Svájc (SUI) Christoph Küffer Thomas Studhalter | 6:44,82 | |
4. | Egyesült Államok (USA) Peter Sharis John Pescatore | 6:52,43 | |
5. | Magyarország (HUN) Magyar Imre Schneider Henrik | 6:53,82 | |
4. futam | |||
1. | Horvátország (CRO) Zlatko Bužina Marko Perinović | 6:41,37 | Q |
2. | Hollandia (NED) Sjors van Iwaarden Kai Compagner | 6:42,91 | |
3. | Egyesített Csapat (EUN) Jurij Pimenov Nyikolaj Pimenov | 7:09,37 | |
4. | Ausztria (AUT) Karl Sinzinger, Jr. Hermann Bauer | 7:44,81 |
Vigaszág
A vigaszág futamaiból az első két helyezett az A/B elődöntőbe jutott, a többiek a C döntőbe kerültek, kivéve a legrosszabb időeredménnyel rendelkező egységet, amely kiesett, így összesítésben a 19. helyen végzett.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Hollandia (NED) Sjors van Iwaarden Kai Compagner | 6:46,43 | A/B |
2. | Svájc (SUI) Christoph Küffer Thomas Studhalter | 6:47,61 | A/B |
3. | Független résztvevők (IOP) Vladimir Banjanac Lazo Pivač | 6:54,76 | C |
4. | Litvánia (LTU) Ričardas Bukys Zigmantas Gudauskas | 7:01,82 | C |
2. futam | |||
1. | Szlovénia (SLO) Iztok Čop Denis Žvegelj | 6:46,71 | A/B |
2. | Kanada (CAN) Henry Hering Harold Backer | 6:47,46 | A/B |
3. | Ausztrália (AUS) Nick McDonald-Crowley Matthew McArdle | 6:48,67 | C |
3. futam | |||
1. | Franciaország (FRA) Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | 6:43,83 | A/B |
2. | Ausztria (AUT) Karl Sinzinger, Jr. Hermann Bauer | 6:52,89 | A/B |
3. | Magyarország (HUN) Magyar Imre Schneider Henrik | 6:53,44 | C |
4. | Románia (ROU) Vasile Tomoiagă Dragoş Neagu | 7:28,57 | |
4. futam | |||
1. | Norvégia (NOR) Snorre Lorgen Sverke Lorgen | 6:42,97 | A/B |
2. | Egyesült Államok (USA) Peter Sharis John Pescatore | 6:45,31 | A/B |
3. | Egyesített Csapat (EUN) Jurij Pimenov Nyikolaj Pimenov | 6:51,57 | C |
4. | Japán (JPN) Kimura Micuru Mimoto Kazuaki | 7:26,14 | C |
Elődöntő
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
A/B | |||
1. futam | |||
1. | Nagy-Britannia (GBR) Steve Redgrave Matthew Pinsent | 6:31,13 | QA |
2. | Németország (GER) Peter Holtzenbein Colin Ettingshausen | 6:33,72 | QA |
3. | Szlovénia (SLO) Iztok Čop Denis Žvegelj | 6:34,48 | QA |
4. | Norvégia (NOR) Snorre Lorgen Sverke Lorgen | 6:38,28 | QB |
5. | Ausztria (AUT) Karl Sinzinger, Jr. Hermann Bauer | 6:45,42 | QB |
6. | Svájc (SUI) Christoph Küffer Thomas Studhalter | 6:47,03 | QB |
2. futam | |||
1. | Franciaország (FRA) Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | 6:33,88 | QA |
2. | Belgium (BEL) Jaak Van Driessche Luc Goiris | 6:34,72 | QA |
3. | Egyesült Államok (USA) Peter Sharis John Pescatore | 6:35,99 | QA |
4. | Kanada (CAN) Henry Hering Harold Backer | 6:37,29 | QB |
5. | Hollandia (NED) Sjors van Iwaarden Kai Compagner | 6:39,85 | QB |
6. | Horvátország (CRO) Zlatko Bužina Marko Perinović | 6:47,87 | QB |
Döntők
Hely. | Össz. | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|---|
C-döntő | ||||
1. | 13. | Ausztrália (AUS) Nick McDonald-Crowley Matthew McArdle | 6:44,06 | |
2. | 14. | Független résztvevők (IOP) Vladimir Banjanac Lazo Pivač | 6:44,52 | |
3. | 15. | Egyesített Csapat (EUN) Jurij Pimenov Nyikolaj Pimenov | 6:48,24 | |
4. | 16. | Magyarország (HUN) Magyar Imre Schneider Henrik | 6:51,20 | |
5. | 17. | Litvánia (LTU) Ričardas Bukys Zigmantas Gudauskas | 7:03,01 | |
6. | 18. | Japán (JPN) Kimura Micuru Mimoto Kazuaki | 7:17,93 | |
B-döntő | ||||
1. | 7. | Norvégia (NOR) Snorre Lorgen Sverke Lorgen | 6:36,16 | |
2. | 8. | Hollandia (NED) Sjors van Iwaarden Kai Compagner | 6:37,22 | |
3. | 9. | Kanada (CAN) Henry Hering Harold Backer | 6:37,32 | |
4. | 10. | Horvátország (CRO) Zlatko Bužina Marko Perinović | 6:37,57 | |
5. | 11. | Svájc (SUI) Christoph Küffer Thomas Studhalter | 6:39,64 | |
6. | 12. | Ausztria (AUT) Karl Sinzinger, Jr. Hermann Bauer | 6:46,68 | |
A-döntő | ||||
1 Arany | Nagy-Britannia (GBR) Steve Redgrave Matthew Pinsent | 6:27,72 | ||
2 Ezüst | Németország (GER) Peter Holtzenbein Colin Ettingshausen | 6:32,68 | ||
3 Bronz | Szlovénia (SLO) Iztok Čop Denis Žvegelj | 6:33,43 | ||
4. | Franciaország (FRA) Michel Andrieux Jean-Christophe Rolland | 6:36,34 | ||
5. | Belgium (BEL) Jaak Van Driessche Luc Goiris | 6:38,20 | ||
6. | Egyesült Államok (USA) Peter Sharis John Pescatore | 6:39,23 |
Források
- Rowing at the 1992 Barcelona Summer Games:Men's Coxless Pairs (angol nyelven). sports-reference.com. [2010. június 6-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2017. április 18.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap