Férfi kajak egyes 500 méter a XXIX. nyári olimpián |
|
Az olimpiai síkvízi kajak-kenu piktogramja |
Adatok |
Helyszín | Shunyi olimpiai park |
Dátum | augusztus 19–23. |
Versenyzők | 29 résztvevő 29 nemzetből |
Győztes eredmény | 1:37,252 |
Érmesek |
|
|
|
Sablon:Kajak-kenu a 2008. évi nyári olimpiai játékokon A 2008. évi nyári olimpiai játékokon a kajak-kenu férfi kajak egyes 500 méteres versenyszámát augusztus 19. és 23. között rendezték a Shunyi olimpiai parkban.
Minden kajakos az előfutamokban kezdte a küzdelmeket. Mindegyik előfutamból az első hat helyezett kvalifikálta magát az elődöntőbe, továbbá összesítésben a legjobb idővel rendelkező három versenyző. Az elődöntők első három helyezettjei jutottak a döntőbe.
Az előfutamokat augusztus 19-én, az elődöntőket augusztus 21-én, a döntőt augusztus 23-án bonyolították le.
Eredmények
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- QF: döntőbe jutás helyezés alapján
- QS: elődöntőbe jutás helyezés alapján
| - qS: elődöntőbe jutás időeredmény alapján
- DNS: nem állt rajthoz
|
Előfutamok
Helyezés | Név | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Adam Van Koeverden | Kanada (CAN) | 1:35,554 | QS |
2. | Eirik Verås Larsen | Norvégia (NOR) | 1:36,439 | QS |
3. | Michele Zerial | Olaszország (ITA) | 1:36,950 | QS |
4. | Steven Ferguson | Új-Zéland (NZL) | 1:37,538 | QS |
5. | Shaun Rubenstein | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1:37,687 | QS |
6. | Dmitrij Torlopov | Kazahsztán (KAZ) | 1:39,892 | QS |
7. | Jorge García | Kuba (CUB) | 1:42,803 | qS |
8. | Rudolf Berking-Williams | Nyugat-Szamoa (SAM) | 1:47,839 | qS |
2. futam |
1. | Tim Brabants | Nagy-Britannia (GBR) | 1:36,338 | QS |
2. | Anton Rjahov | Oroszország (RUS) | 1:37,666 | QS |
3. | Stjepan Janić | Horvátország (CRO) | 1:37,724 | QS |
4. | Arnaud Hybois | Franciaország (FRA) | 1:37,902 | QS |
5. | Miguel Correa | Argentína (ARG) | 1:39,781 | QS |
6. | Emanuel Silva | Portugália (POR) | 1:42,513 | QS |
7. | Tony Lespoir | Seychelle-szigetek (SEY) | 1:53,248 | |
3. futam |
1. | Vereckei Ákos | Magyarország (HUN) | 1:36,099 | QS |
2. | Ken Wallace | Ausztrália (AUS) | 1:36,208 | QS |
3. | Anders Gustafsson | Svédország (SWE) | 1:36,633 | QS |
4. | Marek Twardowski | Lengyelország (POL) | 1:39,436 | QS |
5. | Assane Fall | Szenegál (SEN) | 1:52,215 | QS |
6. | Alcino Silva | São Tomé és Príncipe (STP) | 1:58,178 | QS |
7. | Kotoua Francis Abia | Elefántcsontpart (CIV) | 2:00,716 | |
4. futam |
1. | Michael Kolganov | Izrael (ISR) | 1:38,396 | QS |
2. | Jonas Ems | Németország (GER) | 1:38,819 | QS |
3. | Rami Zur | Egyesült Államok (USA) | 1:39,037 | QS |
4. | Manuel Cortina | Mexikó (MEX) | 1:40,626 | QS |
5. | Kasper Bleibach | Dánia (DEN) | 1:42,529 | QS |
6. | Pan Jao | Kína (CHN) | 1:44,757 | QS |
7. | Phone Myint Tayzar | Mianmar (MYA) | 1:48,179 | qS |
Elődöntők
Helyezés | Név | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Adam Van Koeverden | Kanada (CAN) | 1:42,438 | QF |
2. | Anton Rjahov | Oroszország (RUS) | 1:42,968 | QF |
3. | Ken Wallace | Ausztrália (AUS) | 1:43,340 | QF |
4. | Shaun Rubenstein | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1:44,154 | |
5. | Emanuel Silva | Portugália (POR) | 1:45,985 | |
6. | Rami Zur | Egyesült Államok (USA) | 1:47,163 | |
7. | Manuel Cortina | Mexikó (MEX) | 1:48,333 | |
8. | Jorge García | Kuba (CUB) | 1:49,077 | |
9. | Assane Fall | Szenegál (SEN) | 2:04,633 | |
2. futam |
1. | Steven Ferguson | Új-Zéland (NZL) | 1:42,238 | QF |
2. | Anders Gustafsson | Svédország (SWE) | 1:42,409 | QF |
3. | Tim Brabants | Nagy-Britannia (GBR) | 1:42,530 | QF |
4. | Michele Zerial | Olaszország (ITA) | 1:42,931 | |
5. | Marek Twardowski | Lengyelország (POL) | 1:43,733 | |
6. | Jonas Ems | Németország (GER) | 1:44,717 | |
7. | Miguel Correa | Argentína (ARG) | 1:46,422 | |
8. | Pan Jao | Kína (CHN) | 1:55,242 | |
| Rudolf Berking-Williams | Nyugat-Szamoa (SAM) | DNS | |
3. futam |
1. | Stjepan Janić | Horvátország (CRO) | 1:41,689 | QF |
2. | Eirik Verås Larsen | Norvégia (NOR) | 1:41,927 | QF |
3. | Vereckei Ákos | Magyarország (HUN) | 1:42,155 | QF |
4. | Michael Kolganov | Izrael (ISR) | 1:43,145 | |
5. | Arnaud Hybois | Franciaország (FRA) | 1:43,559 | |
6. | Kasper Bleibach | Dánia (DEN) | 1:45,418 | |
7. | Dmitrij Torlopov | Kazahsztán (KAZ) | 1:47,573 | |
8. | Phone Myint Tayzar | Mianmar (MYA) | 1:55,300 | |
9. | Alcino Silva | São Tomé és Príncipe (STP) | 2:06,288 | |
Döntő
Források
- Canoeing at the 2008 Beijing Summer Games: Men's Kayak Singles, 500 metres (angol nyelven). sports-reference.com. [2010. szeptember 9-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. május 16.)
- 2008 Official Results Book (angol nyelven) (PDF) pp. 1068–1076. la84foundation.org. [2012. augusztus 26-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. május 16.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap