Atlétika a 2014. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon
Atlétika a II. nyári ifjúsági olimpián | ||||||||||||||||
Adatok | ||||||||||||||||
Helyszín | Nankingi Olimpiai Sportközpont | |||||||||||||||
Dátum | augusztus 20–26. | |||||||||||||||
Résztvevők | 640 (380 fiú, 380 lány) résztvevő | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Magyar szereplés | ||||||||||||||||
Magyar résztvevők | 10 (2 fiú, 8 lány) fő | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||
|
A 2014. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon az atlétika versenyeinek Nankingban a Nankingi Olimpiai Sportközpont adott otthont augusztus 20–26-a között. A fiúknál és a lányoknál 18–18 versenyszámot rendeztek, valamint egy vegyes csapat versenyszám is volt, így összesen 37 versenyszámban avattak ifjúsági olimpiai bajnokot.
Naptár
Az időpontok helyi idő szerint (UTC+8) értendők.
A délelőtti (De.) kezdési időpont 9 óra, a délutáni (Du.) kezdési időpont 18:30, kivéve a 26-i délutáni kezdési időpontot, amely 16 óra volt.
S | Selejtezők | E | Előfutamok | D | Döntő |
Dátum → | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Versenyszám↓ | Du. | Du. | Du. | De. | Du. | De. | Du. | De. | Du. | Du. | |
Fiú 100 m | E | D | |||||||||
Fiú 200 m | E | D | |||||||||
Fiú 400 m | E | D | |||||||||
Fiú 800 m | E | D | |||||||||
Fiú 1500 m | E | D | |||||||||
Fiú 3000 m | E | D | |||||||||
Fiú 110 m gát | E | D | |||||||||
Fiú 400 m gát | E | D | |||||||||
Fiú 2000 m akadály | E | D | |||||||||
Fiú 10 gyaloglás | D | ||||||||||
Fiú távolugrás | S | D | |||||||||
Fiú hármasugrás | S | D | |||||||||
Fiú magasugrás | S | D | |||||||||
Fiú rúdugrás | S | D | |||||||||
Fiú súlylökés | S | D | |||||||||
Fiú diszkoszvetés | S | D | |||||||||
Fiú gerelyhajítás | S | D | |||||||||
Fiú kalapácsvetés | S | D | |||||||||
Dátum → | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | ||||
Versenyszám ↓ | Du. | Du. | Du. | De. | Du. | De. | Du. | De. | Du. | Du. | |
Lány 100 m | E | D | |||||||||
Lány 200 m | E | D | |||||||||
Lány 400 m | E | D | |||||||||
Lány 800 m | E | D | |||||||||
Lány 1500 m | E | D | |||||||||
Lány 3000 m | E | D | |||||||||
Lány 100 m gát | E | D | |||||||||
Lány 400 m gát | E | D | |||||||||
Lány 2000 m akadály | E | D | |||||||||
Lány 5 gyaloglás | D | ||||||||||
Lány távolugrás | S | D | |||||||||
Lány hármasugrás | S | D | |||||||||
Lány magasugrás | S | D | |||||||||
Lány rúdugrás | S | D | |||||||||
Lány súlylökés | S | D | |||||||||
Lány diszkoszvetés | S | D | |||||||||
Lány gerelyhajítás | S | D | |||||||||
Lány kalapácsvetés | S | D | |||||||||
Vegyes 8x100 m váltó | E | F |
Éremtáblázat
(Az egyes számoszlopok legmagasabb értékei vastagítással kiemelve.)
A 2014. évi nyári ifjúsági olimpiai játékok éremtáblázata atlétikában | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Kína (CHN) | 6 | 0 | 1 | 7 |
2. | Etiópia (ETH) | 3 | 3 | 2 | 8 |
3. | Ukrajna (UKR) | 3 | 2 | 1 | 6 |
4. | Oroszország (RUS) | 3 | 2 | 0 | 5 |
5. | Franciaország (FRA) | 3 | 1 | 1 | 5 |
6. | Jamaica (JAM) | 3 | 1 | 0 | 4 |
7. | Japán (JPN) | 2 | 2 | 1 | 5 |
Kenya (KEN) | 2 | 2 | 1 | 5 | |
9. | Egyesült Államok (USA) | 2 | 0 | 2 | 4 |
10. | Ausztrália (AUS) | 1 | 2 | 3 | 6 |
– | Nemzetek vegyes részvételei (MIX) | 1 | 1 | 1 | 3 |
11. | Fehéroroszország (BLR) | 1 | 1 | 0 | 2 |
12. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Ghána (GHA) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Lengyelország (POL) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Spanyolország (ESP) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Suriname (SUR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Svájc (SUI) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Zambia (ZAM) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
19. | Németország (GER) | 0 | 4 | 4 | 8 |
20. | Mexikó (MEX) | 0 | 2 | 1 | 3 |
Olaszország (ITA) | 0 | 2 | 1 | 3 | |
22. | Botswana (BOT) | 0 | 2 | 0 | 2 |
Románia (ROU) | 0 | 2 | 0 | 2 | |
24. | Magyarország (HUN) | 0 | 1 | 4 | 5 |
25. | Bahrein (BRN) | 0 | 1 | 1 | 2 |
26. | Burundi (BDI) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Ciprus (CYP) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szlovákia (SVK) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Tunézia (TUN) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Uganda (UGA) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Venezuela (VEN) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
32. | Azerbajdzsán (AZE) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bahama-szigetek (BAH) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Belgium (BEL) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Csehország (CZE) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dánia (DEN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dél-Korea (KOR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Dzsibuti (DJI) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Egyiptom (EGY) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Grenada (GRN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Irak (IRQ) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Marokkó (MAR) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Szlovénia (SLO) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Tajvan (TPE) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 37 | 37 | 37 | 111 |
Érmesek
Fiú
Versenyszám | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Sydney Siame Zambia (ZAM) | 10,56 | Kenta Oshima Japán (JPN) | 10,57 | Trae Williams Ausztrália (AUS) | 10,60 |
200 m | Noah Lyles Egyesült Államok (USA) | 20,80 | Baboloki Thebe Botswana (BOT) | 21,20 | Chun-Han Yang Tajvan (TPE) | 21,31 |
400 m | Martin Manley Jamaica (JAM) | 46,31 | Karabo Sibanda Botswana (BOT) | 46,76 PB | Henry Delauze Bahama-szigetek (BAH) | 46,91 PB |
800 m | Myles Marshall Egyesült Államok (USA) | 1:49,14 | Geofrey Balimumiti Uganda (UGA) | 1:49,37 PB | Bacha Morka Mulata Etiópia (ETH) | 1:49,73 |
1500 m | Gilbert Soet Kenya (KEN) | 3:41,99 PB | Mulugeta Uma Etiópia (ETH) | 3:45,08 PB | Mohamed Ismail Ibrahim Dzsibuti (DJI) | 3:45,72 PB |
3000 m | Yomif Kejelcha Atomsa Etiópia (ETH) | 7:56,20 | Thierry Ndikumwenayo Burundi (BDI) | 8:06,05 PB | Moses Koech Kenya (KEN) | 8:06,33 |
110 m gát | Jaheel Hyde Jamaica (JAM) | 12,96 PB | Henrik Hannemann Németország (GER) | 13,40 PB | Kim Gyeongtae Dél-Korea (KOR) | 13,43 PB |
400 m gát | Xu Zhihang Kína (CHN) | 50,61 PB | Mohamed Fares Jlassi Tunézia (TUN) | 50,61 PB | Victor Coroller Franciaország (FRA) | 51,19 PB |
2000 m akadályfutás | Wogene Sebisibe Sidamo Etiópia (ETH) | 5:38,42 | Amos Kirui Kenya (KEN) | 5:40,29 | Hicham Chemlal Marokkó (MAR) | 5:40,94 |
10 km gyaloglás | Onogawa Minoru Japán (JPN) | 42:03,64 PB | Vladislav Saraikin Oroszország (RUS) | 42:10,95 PB | Noel Ali Chama Almazan Mexikó (MEX) | 42:14,11 |
Magasugrás | Danil Lysenko Oroszország (RUS) | 220 cm | Yuji Hiramatsu Japán (JPN) | 214 cm PB | Shemaiah James Ausztrália (AUS) | 214 cm PB |
Távolugrás | Anatoly Ryapolov Oroszország (RUS) | 754 cm | Obrien Wasome Jamaica (JAM) | 744 cm PB | Zhong Peifeng Kína (CHN) | 737 cm |
Rúdugrás | Noel-Aman Del Cerro Vilalta Spanyolország (ESP) | 510 cm PB | Vladimir Shcherbakov Oroszország (RUS) | 505 cm | Muntadher Abdulwahid Irak (IRQ) | 505 cm PB |
Hármasugrás | Miguel van Assen Suriname (SUR) | 16,15 m | Tobia Bocchi Olaszország (ITA) | 16,01 m | Nazim Babayev Azerbajdzsán (AZE) | 15,96 m |
Súlylökés | Konrad Bukowiecki Lengyelország (POL) | 23,17 m PB | Andrei Rares Toader Románia (ROU) | 21,00 m | Merten Howe Németország (GER) | 20,13 m |
Diszkoszvetés | Cheng Yulong Kína (CHN) | 64,14 m PB | Clemens Prufer Németország (GER) | 63,52 m | Ruslan Valitov Ukrajna (UKR) | 57,48 m PB |
Kalapácsvetés | Hlib Piskunov Ukrajna (UKR) | 82,65 m PB | Halász Bence Magyarország (HUN) | 81,90 m | Ahmed Youssef Egyiptom (EGY) | 78,59 m PB |
Gerelyhajítás | Lukas Moutarde Franciaország (FRA) | 74,48 m PB | Alexandru Mihaita Novac Románia (ROU) | 73,98 m | Schmölcz Márk Xavér Magyarország (HUN) | 72,40 m |
Lány
Versenyszám | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Liang Xiaojing Kína (CHN) | 11,65 | Paraskevi Andreou Ciprus (CYP) | 11,71 | Samantha Geddes Ausztrália (AUS) | 11,76 |
200 m | Natalliah Whyte Jamaica (JAM) | 23,55 | Dzhois Koba Ukrajna (UKR) | 23,94 | Brandee Johnson Egyesült Államok (USA) | 24,28 |
400 m | Jessica Thornton Ausztrália (AUS) | 52,50 PB | Salwa Naser Bahrein (BRN) | 52,74 PB | Meleni Rodney Grenada (GRN) | 53,33 PB |
800 m | Martha Bissah Ghána (GHA) | 2:04,90 PB | Hawi Alemu Negeri Etiópia (ETH) | 2:06,01 PB | Mareen Kalis Németország (GER) | 2:06,03 |
1500 m | Kokeb Tesfaye Alemu Etiópia (ETH) | 4:15,38 | Winfred Mbithe Kenya (KEN) | 4:17,91 | Dalila Gosa Bahrein (BRN) | 4:18,36 PB |
3000 m | Takamatsu Nozomi Musembi Japán (JPN) | 9:01,58 PB | Alina Reh Németország (GER) | 9:05,07 | Berhan Demiesa Asgedom Etiópia (ETH) | 9:06,10 PB |
100 m gát | Laura Valette Franciaország (FRA) | 13,34 PB | Elvira Herman Fehéroroszország (BLR) | 13,38 | Chloë Beaucarne Belgium (BEL) | 13,61 |
400 m gát | Gezelle Magerman Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 57,91 PB | Michaela Peskova Szlovákia (SVK) | 58,26 PB | Anne Sofie Fruerskov Kirkegaard Dánia (DEN) | 58,60 PB |
2000 m akadályfutás | Rosefline Chepngetich Kenya (KEN) | 6:22,67 | Zewdinesh Mamo Teklemaream Etiópia (ETH) | 6:26,02 | Tóth Lili Anna Magyarország (HUN) | 6:31,92 PB |
5 km gyaloglás | Ma Zhenxia Kína (CHN) | 22:22,08 SB | Valeria Ortuño Mexikó (MEX) | 23:19,27 | Noemi Stella Olaszország (ITA) | 23:38,10 |
Magasugrás | Yuliya Levchenko Ukrajna (UKR) | 189 cm PB | Nawal Meniker Franciaország (FRA) | 187 cm PB | Michaela Hruba Csehország (CZE) | 185 cm |
Rúdugrás | Angelica Moser Svájc (SUI) | 436 cm PB | Robeilys Peinado Venezuela (VEN) | 410 cm | Leda Kroselj Szlovénia (SLO) | 390 cm |
Távolugrás | Yelyzaveta Baby Ukrajna (UKR) | 626 cm PB | Beatrice Fiorese Olaszország (ITA) | 621 cm | Rhesa Foster Egyesült Államok (USA) | 617 cm PB |
Hármasugrás | Yanis Esmeralda David Franciaország (FRA) | 13,33 m PB | Tay-Leiha Clark Ausztrália (AUS) | 13,06 m PB | Bajnok Eszter Magyarország (HUN) | 13,01 m PB |
Súlylökés | Alena Bugakova Oroszország (RUS) | 18,95 m | Maria Fernanda Orozco Castro Mexikó (MEX) | 17,55 m | Anika Nehls Németország (GER) | 17,31 m |
Diszkoszvetés | Sun Kangping Kína (CHN) | 52,79 m PB | Al'Ona Byelyakova Ukrajna (UKR) | 51,64 m | Lara Kempka Németország (GER) | 50,70 m |
Kalapácsvetés | Xu Xinying Kína (CHN) | 68,35 m PB | Alex Hulley Ausztrália (AUS) | 68,35 m | Bácskay Zsófia Matild Magyarország (HUN) | 67,35 m |
Gerelyhajítás | Hanna Tarasiuk Fehéroroszország (BLR) | 59,52 m PB | Fabienne Schönig Németország (GER) | 53,68 m | Mori Nagisa Japán (JPN) | 52,27 m PB |
Vegyes
Versenyszám | 1 Arany | 2 Ezüst | 3 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Vegyes 8 × 100 m váltó | Vegyes csapat 034 Merten Howe Németország (GER) Daou Bacar Aboubacar Comore-szigetek (COM) Trae Williams Ausztrália (AUS) Witthawat Thumvha Thaiföld (THA) Maria Simancas Venezuela (VEN) Tatiana Blagoveshchenskaia Oroszország (RUS) Lakeisha Ashley Warner Brit Virgin-szigetek (IVB) Ioana Teodora Gheorghe Románia (ROU) | 1:40,20 | Vegyes csapat 038 Ekaterina Alekseeva Oroszország (RUS) Oleksandr Malosilov Ukrajna (UKR) Rachel Pace Ausztrália (AUS) Mohamed Saad Bahrein (BRN) Chinne Okoronkwo Egyesült Államok (USA) Amedee Manirakiza Burundi (BDI) Coralie Gassama Franciaország (FRA) Sydney Siame Zambia (ZAM) | 1:41,39 | Vegyes csapat 017 Sam Geddes Ausztrália (AUS) Michaela Hruba Csehország (CZE) Noel-Aman Del Cerro Vilalta Spanyolország (ESP) Martin Nicolas Castanares Mariano Uruguay (URU) Wogene Sebisibe Sidamo Etiópia (ETH) Hussain Shahudhaan Fahumee Maldív-szigetek (MDV) Dhakirina Fatima Comore-szigetek (COM) Salwa Naser Bahrein (BRN) | 1:43,60 |
Források
- Sports - Athletics, Nanking 2014. nanjing2014.org. [2014. augusztus 21-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2014. augusztus 22.)
- Sports - Athletics. nanjing2014.org. (Hozzáférés: 2014. augusztus 22.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap