Pista laburreko abiadura-patinajea 2022ko Neguko Olinpiar Jokoetan – Emakumezkoak 3000 metro erreleboak
Pista laburreko abiadura-patinajea 2022ko Neguko Olinpiar Jokoetan – Emakumezkoak 3000 metro erreleboak | |
---|---|
Mota | kirol proba olinpiko |
Honen parte da | Pista laburreko abiadura-patinajea 2022ko Neguko Olinpiar Jokoetan |
Data | 2022ko otsailaren 13a |
← short track speed skating at the 2018 Winter Olympics – women's 3000 metre relay (en) short track speed skating at the 2018 Winter Olympics – women's 3000 metre relay (en) → | |
Kokaleku | Capital Indoor Stadium (en) |
Partehartzaile kopuru | 34 |
Kirola | Pista laburreko abiadura-patinaje |
Irabazlea | Selma Poutsma (en) |
Pista laburreko abiadura-patinajeko emakumezkoen 3.000 metroko errelebo proba 2022ko Neguko Olinpiar Jokoetan otsailaren 9tik otsailaren 13ra bitarte lehiatu zen Hiriburuko Estadio Estalian.
Hego Korea da tituluaren defendatzailea, eta Italia eta Herbehereak bigarren eta hirugarren izan ziren 2018an. Herbehereak dira pista motzeko abiadurako patinajeko munduko txapeldunak 2021ean, eta Frantzia eta Italia zilarrezko eta brontzezko dominak, hurrenez hurren. Hala ere, atleta onenetako askok ez zuten txapelketan parte hartu. Holanda zen 2021-22ko Pista Motzeko Abiadura Patinajeko Munduko Kopako liderra, Olinpiar Jokoen aurretik lau proba beteta, eta ondoren Hego Korea eta Kanada.
Emaitzak
Txanda fasea
Pos. | Txanda | Herrialdea | Atletak | Denbora | Oharrak |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Herbehereak | Suzanne Schulting Selma Poutsma Xandra Velzeboer Yara van Kerkhof | 4:04.133 | QA |
2 | 1 | Txina | Han Yutong Qu Chunyu Fan Kexin Zhang Yuting | 4:04.383 | QA |
3 | 1 | Polonia | Nikola Mazur Natalia Maliszewska Kamila Stormowska Patrycja Maliszewska | 4:10.074 | QB |
4 | 1 | Italia | Arianna Fontana Cynthia Mascitto Martina Valcepina Arianna Valcepina | 4:17.438 | QB |
1 | 2 | Kanada | Courtney Sarault Florence Brunelle Kim Boutin Alyson Charles | 4:05.893 | QA |
2 | 2 | Hego Korea | Seo Whi-min Choi Min-jeong Kim A-lang Lee Yu-bin | 4:05.904 | QA |
3 | 2 | ROC | Sofia Prosvirnova Ekaterina Efremenkova Elena Seregina Anna Vostrikova | 4:06.064 | QB |
4 | 2 | Ameriketako Estatu Batuak | Kristen Santos Corinne Stoddard Maame Biney Julie Letai | 4:06.098 | QB |
Finalak
B finala
Pos. | Izena | Herrialdea | Denbora | Oharrak |
---|---|---|---|---|
5 | Italia | Arianna Fontana Martina Valcepina Arianna Sighel Arianna Valcepina | 4:09.688 | |
6 | Polonia | Nikola Mazur Natalia Maliszewska Kamila Stormowska Patrycja Maliszewska | 4:10.210 | |
ROC | Sofia Prosvirnova Ekaterina Efremenkova Elena Seregina Anna Vostrikova | PEN | ||
Ameriketako Estatu Batuak | Kristen Santos Corinne Stoddard Maame Biney Julie Letai | PEN |
A Finala
Pos. | Izena | Herrialdea | Denbora | Oharrak |
---|---|---|---|---|
01 ! | Herbehereak | Suzanne Schulting Selma Poutsma Xandra Velzeboer Yara van Kerkhof | 4:03.409 | OR |
02 ! | Hego Korea | Seo Whi-min Choi Min-jeong Kim A-lang Lee Yu-bin | 4:03.627 | |
03 ! | Txina | Qu Chunyu Zhang Chutong Fan Kexin Zhang Yuting | 4:03.863 | |
4 | Kanada | Courtney Sarault Florence Brunelle Kim Boutin Alyson Charles | 4:04.329 |
Erreferentziak
Kanpo estekak
- Datuak: Q110224020