Jauziak 2008ko Olinpiar Jokoetan
2008ko Olinpiar Jokoak - Pekin | |
---|---|
Jauziak
| |
Estatu Partehartzaileak | 27 |
Hasiera | abuztuaren 10a |
Bukaera | abuztuaren 23a |
Atleta kopurua | 136 |
Lekua | Beijingo Ur-kirol Nazio Zentroa |
Modalitateak | 8 |
Jauziak 2008ko Olinpiar Jokoetan abuztuaren 10tik abuztuaren 23ra arte jokatu zen Beijingo Beijingo Ur-kirol Nazio Zentroan. 8 modalitate ezberdin daude eta guztira 27 herrialde ezberdinetako 136 kirolarik hartu zuten parte.
Egutegia
Eguna | Ordua | Ekintza |
---|---|---|
Igandea, Abuztuak 10, 2008 | 14:30-15:40 | 3m tranpolin sinkronizatua emakumeak |
Astelehena, Abuztuak 11, 2008 | 14:30-15:40 | 10m plataforma sinkronizatua gizonak |
Asteartea, Abuztuak 12, 2008 | 14:30-15:40 | 10m plataforma sinkronizatua emakumeak |
Asteazkena, Abuztuak 13, 2008 | 14:30-15:40 | 3m tranpolin sinkronizatua gizonak |
Ostirala, Abuztuak 15, 2008 | 13:30-16:30 | 3m tranpolina emakumeak (Kanporaketak) |
Larunbata, Abuztuak 16, 2008 | 20:00-21:40 | 3m tranpolina emakumeak (Finalerdiak) |
Igandea, Abuztuak 17, 2008 | 20:30-22:00 | 3m tranpolina emakumeak (Finala) |
Astelehena, Abuztuak 18, 2008 | 19:00-22:30 | 3m tranpolina gizonak (Kanporaketak) |
Asteartea, Abuztuak 19, 2008 | 10:00-11:50 | 3m tranpolina gizonak (Finalerdiak) |
20:30-22:10 | 3m tranpolina gizonak (Finala) | |
Asteazkena, Abuztuak 20, 2008 | 19:00-22:10 | 10m plataforma emakumeak (Kanporaketak) |
Osteguna, Abuztuak 21, 2008 | 10:00-11:40 | 10m plataforma emakumeak (Finalerdiak) |
20:00-21:30 | 10m plataforma emakumeak (Finala) | |
Ostirala, Abuztuak 22, 2008 | 19:00-22:45 | 10m plataforma gizonak (Kanporaketak) |
Larunbata, Abuztuak 23, 2008 | 10:00-11:50 | 10m plataforma gizonak (Finalerdiak) |
20:00-21:40 | 10m plataforma gizonak (Finala) |
Dominak
8 modalitate ezberdin daude kirol honetan, gizon eta emakumeen artean.
3m tranpolina gizonak
|
| He Chong | Txina |
|
| Alexandre Despatie | Kanada |
|
| Qin Kai | Txina |
3m tranpolina emakumeak
|
| Guo Jingjing | Txina |
|
| Yuliya Pakhalina | Errusia |
|
| Wu Minxia | Txina |
10m plataforma gizonak
|
| Matthew Mitcham | Australia |
|
| Zhou Luxin | Txina |
|
| Gleb Galperin | Errusia |
10m plataforma emakumeak
|
| Chen Ruolin | Txina |
|
| Emilie Heymans | Kanada |
|
| Wang Xin |
3m tranpolin sinkronizatua gizonak
|
| Wang Feng |
|
| Qin Kai |
|
|
|
| Sascha Klein |
|
| Gleb Galperin |
|
| Dmitriy Dobroskok |
3m tranpolin sinkronizatua emakumeak
|
| Guo Jingjing |
|
|
|
| Julia Pakhalina |
|
| Anastasia Pozdnyakova |
|
|
|
| Heike Fischer |
10m plataforma sinkronizatua gizonak
|
| Lin Yue |
|
| Huo Liang |
|
|
|
| Sascha Klein |
|
| Gleb Galperin |
|
| Dmitriy Dobroskok |
10m plataforma sinkronizatua emakumeak
|
| Wang Xin |
|
| Chen Ruolin |
|
| Briony Cole |
|
|
|
| Paola Espinosa |
|
| Tatiana Ortiz |
Kanpo estekak
- Datuak: Q12260225
2008ko Udako Olinpiar Jokoetako kirolak (Pekin) | ||
---|---|---|
Arkua • Atletismoa • Badmintona • Beisbola • Saskibaloia • Boxeoa • Kanoa • Txirrindularitza • Jauziak • Hipika • Esgrima • Belar Hockeya • Futbola • Gimnastika • Eskubaloia • Judoa • Pentatloi garaikidea • Arraunketa • Bela • Tiroa • Softballa • Igeriketa • Igeriketa sinkronizatua • Ping-ponga • Taekwondoa • Tenisa • Triatloia • Boleibola • Waterpoloa • Halterofilia • Borroka |