Zápas na Letních olympijských hrách 1992 – muži, řecko-římský do 62 kg
Zápas na Letních olympijských hrách 1992 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Řecko-římský do 62 kg muži | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní zápasnická federace Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Instituto Nacional de Educación Física de Cataluña | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Datum | 1992 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Startující | 21 mužů | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Medailisté | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mehmet Âkif Pirim (TUR) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Sergej Martinov (EUN) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Juan Marén (CUB) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Zápas řecko-římský ve váhové kategorii do 62 kg probíhal na Letních olympijských hrách 1992 v Barcelonském Instituto Nacional de Educación Física de Cataluña. O medaile se utkalo celkem 21 zápasníků.
Turnajové výsledky
Zápasníci jsou rozděleni do dvou skupin. Je aplikován systém na dvě porážky.
- Legenda
- TO — Lopatkové vítězství
- SP — Vítězství pro převahu, 12 až 14 bodů rozdíl, poražený s body
- SO — Vítězství pro převahu, 12 až 14 bodů rozdíl, poražený bez bodů
- ST — Vítězství na technickou převahu, 15 bodů rozdíl
- PP — Vítězství na body, poražený s body
- PO — Vítězství na body, poražený bez bodů
- PA — Vítězství pro soupeřovo zranění
- DQ — Vítězství pro soupeřovu diskvalifikaci
- D2 — Oba zápasníci diskvalifikováni pro pasivitu, skóre 0-0
- DNA — Nenastoupil
- L — Porážky
- ER — Kolo vyřazení
- CP — Klasifikační body
- TP — Technické body
Skupiny
Skupina A
L | CP | TP | L | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Kolo 1 | ||||||
1 | Anthony Lee (USA) | 1-3 PP | 2-4 | Hugo Dietsche (SUI) | 0 | |
1 | Mohan Ramchandra Patil (IND) | 1-3 PP | 3-14 | Ahad Pazaj (IRI) | 0 | |
1 | Alexander Davidovich (ISR) | 1-3 PP | 1-8 | Sergej Martinov (EUN) | 0 | |
1 | Shigeki Nishiguchi (JPN) | 1-3 PP | 1-3 | Włodzimierz Zawadzki (POL) | 0 | |
0 | Mario Büttner (GER) | 3-1 PP | 8-7 | Hu Guohong (CHN) | 1 | |
0 | Rachid Khdar (MAR) | Bye | ||||
Kolo 2 | ||||||
1 | Rachid Khdar (MAR) | 0-4 ST | 0-17 | Anthony Lee (USA) | 1 | |
0 | Hugo Dietsche (SUI) | 3-0 PO | 5-0 | Mohan Ramchandra Patil (IND) | 2 | |
2 | Alexander Davidovich (ISR) | 0-3 PO | 0-2 | Shigeki Nishiguchi (JPN) | 1 | |
0 | Sergej Martinov (EUN) | 3-0 PO | 4-0 | Mario Büttner (GER) | 1 | |
0 | Włodzimierz Zawadzki (POL) | 3-0 PO | 4-0 | Hu Guohong (CHN) | 2 | |
0 | Ahad Pazaj (IRI) | DNA | ||||
Kolo 3 | ||||||
2 | Rachid Khdar (MAR) | 0-4 TO | 3:27 | Hugo Dietsche (SUI) | 0 | |
1 | Anthony Lee (USA) | 3-1 PP | 5-4 | Shigeki Nishiguchi (JPN) | 2 | |
0 | Sergej Martinov (EUN) | 3-1 PP | 9-8 | Włodzimierz Zawadzki (POL) | 1 | |
1 | Mario Büttner (GER) | Bye | ||||
Kolo 4 | ||||||
2 | Mario Büttner (GER) | 0-4 DQ | 4:28 | Anthony Lee (USA) | 1 | |
1 | Hugo Dietsche (SUI) | 1-3 PP | 2-4 | Sergej Martinov (EUN) | 0 | |
1 | Włodzimierz Zawadzki (POL) | Bye | ||||
Kolo 5 | ||||||
1 | Włodzimierz Zawadzki (POL) | 3-0 PO | 7-0 | Hugo Dietsche (SUI) | 2 | |
2 | Anthony Lee (USA) | 0-4 TO | 3:43 | Sergej Martinov (EUN) | 0 |
Zápasník | L | ER | CP |
---|---|---|---|
Sergej Martinov (EUN) | 0 | - | 16 |
Włodzimierz Zawadzki (POL) | 1 | - | 10 |
Anthony Lee (USA) | 2 | 5 | 12 |
Hugo Dietsche (SUI) | 2 | 5 | 11 |
Mario Büttner (GER) | 2 | 4 | 3 |
Shigeki Nishiguchi (JPN) | 2 | 3 | 5 |
Rachid Khdar (MAR) | 2 | 3 | 0 |
Hu Guohong (CHN) | 2 | 2 | 1 |
Mohan Ramchandra Patil (IND) | 2 | 2 | 1 |
Alexander Davidovich (ISR) | 2 | 2 | 1 |
Ahad Pazaj (IRI) | 0 | 1 | 3 |
Skupina B
L | CP | TP | L | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Kolo 1 | ||||||
1 | Huh Byung-Ho (KOR) | 0-0 D2 | 0-0 | Luis Bernardo Martínez (ESP) | 1 | |
0 | Jenö Bódi (HUN) | 3-0 PO | 6-0 | Ahmed Ibrahim (EGY) | 1 | |
0 | Mehmet Âkif Pirim (TUR) | 3-1 PP | 3-2 | Juan Marén (CUB) | 1 | |
1 | Usama Aziz (SWE) | 0-3 PO | 0-3 | Stanislav Grigorov (BUL) | 0 | |
1 | Jindřich Vavrla (TCH) | 1-3 PP | 1-2 | Konstantinos Arkoudeas (GRE) | 0 | |
Kolo 2 | ||||||
2 | Huh Byung-Ho (KOR) | 1-3 PP | 2-5 | Jenö Bódi (HUN) | 0 | |
1 | Luis Bernardo Martínez (ESP) | 3-1 PP | 4-1 | Ahmed Ibrahim (EGY) | 2 | |
0 | Mehmet Âkif Pirim (TUR) | 3-0 PO | 5-0 | Usama Aziz (SWE) | 2 | |
1 | Juan Marén (CUB) | 3-1 PP | 3-2 | Jindřich Vavrla (TCH) | 2 | |
0 | Stanislav Grigorov (BUL) | 3-1 PP | 13-3 | Konstantinos Arkoudeas (GRE) | 1 | |
Kolo 3 | ||||||
2 | Luis Bernardo Martínez (ESP) | 1-3 PP | 4-6 | Jenö Bódi (HUN) | 0 | |
0 | Mehmet Âkif Pirim (TUR) | 3-1 PP | 2-1 | Stanislav Grigorov (BUL) | 1 | |
1 | Juan Marén (CUB) | 4-0 TO | 1:54 | Konstantinos Arkoudeas (GRE) | 2 | |
Kolo 4 | ||||||
1 | Jenö Bódi (HUN) | 1-3 PP | 3-7 | Mehmet Âkif Pirim (TUR) | 0 | |
1 | Juan Marén (CUB) | 3-1 PP | 5-1 | Stanislav Grigorov (BUL) | 2 | |
Kolo 5 | ||||||
2 | Jenö Bódi (HUN) | 1-3 PP | 1-5 | Juan Marén (CUB) | 1 | |
0 | Mehmet Âkif Pirim (TUR) | Bye | ||||
Wrestle-off for 4th place | ||||||
Luis Bernardo Martínez (ESP) | 0-3 PO | 0-3 | Konstantinos Arkoudeas (GRE) |
Zápasník | L | ER | CP |
---|---|---|---|
Mehmet Âkif Pirim (TUR) | 0 | - | 12 |
Juan Marén (CUB) | 1 | - | 14 |
Jenö Bódi (HUN) | 2 | 5 | 11 |
Stanislav Grigorov (BUL) | 2 | 4 | 8 |
Konstantinos Arkoudeas (GRE) | 2 | 3 | 4 |
Luis Bernardo Martínez (ESP) | 2 | 3 | 4 |
Jindřich Vavrla (TCH) | 2 | 2 | 2 |
Huh Byung-Ho (KOR) | 2 | 2 | 1 |
Ahmed Ibrahim (EGY) | 2 | 2 | 1 |
Usama Aziz (SWE) | 2 | 2 | 0 |
Finále
CP | TP | |||
---|---|---|---|---|
Zápas o 9. místo | ||||
Mario Büttner (GER) | DNA | Konstantinos Arkoudeas (GRE) | ||
Zápas o 7. místo | ||||
Hugo Dietsche (SUI) | 0-4 DQ | Stanislav Grigorov (BUL) | ||
Zápas o 5. místo | ||||
Anthony Lee (USA) | 0-4 DQ | Jenö Bódi (HUN) | ||
Zápas o 3. místo | ||||
Włodzimierz Zawadzki (POL) | 0-3 PO | 0-5 | Juan Marén (CUB) | |
Finálový zápas | ||||
Sergej Martinov (EUN) | 1-3 PP | 2-13 | Mehmet Âkif Pirim (TUR) |
Finálové pořadí
- Mehmet Âkif Pirim (TUR)
- Sergej Martinov (EUN)
- Juan Marén (CUB)
- Włodzimierz Zawadzki (POL)
- Jenö Bódi (HUN)
- Anthony Lee (USA)
- Stanislav Grigorov (BUL)
- Hugo Dietsche (SUI)
- Konstantinos Arkoudeas (GRE)
- Mario Büttner (GER)
Reference
- (anglicky) Oficiální zpráva Archivováno 7. 7. 2010 na Wayback Machine.