Tour de Romandie 2008
Tour de Romandie 2008 | |
---|---|
Datum | 29. dubna – 4. května 2008 |
Počet etap | 5 + prolog |
Celková délka | 659 km |
Celkový čas vítěze | 16h 43' 20" |
Konečné pořadí | |
Celkový vítěz | Andreas Klöden (GER) |
Druhý | Roman Kreuziger (CZE) |
Třetí | Marco Pinotti (ITA) |
Trikoty | |
Vítěz bodovací soutěže | Daniele Bennati (ITA) |
Nejlepší vrchař | Francesco De Bonis (ITA) |
Nejlepší sprinter | Morris Possoni (ITA) |
← 2007 2009 → |
Tour de Romandie 2008 byl již v pořadí 62. ročník cyklistického etapového závodu Tour de Romandie. Uskutečnil se v Romandii ve Švýcarsku, v termínu od 29. dubna do 4. května. Byl šestým závodem v pořadí kalendáře UCI ProTour 2008.
Trasa závodu
Etapa | Start / cíl | Vzdálenost | Typ etapy (neofic.) | Datum | Vítěz etapy | Žlutý trikot |
---|---|---|---|---|---|---|
Prolog | Ženeva – Ženeva | 2 km | Časovka jednotlivci | 29. duben | Mark Cavendish | Mark Cavendish |
1. | Morges – Saignelégier | 185 km | Kopcovitá etapa | 30. duben | Maxim Iglinskij | Michael Albasini |
2. | Moutier – Fribourg | 172 km | Kopcovitá etapa | 1. květen | Robbie McEwen | Michael Albasini |
3. | Sion – Sion | 19 km | Časovka jednotlivci | 2. květen | Andreas Klöden | Andreas Klöden |
4. | Sion – Zinal | 127 km | Horská etapa | 3. květen | Francesco De Bonis | Andreas Klöden |
5. | Le Bouveret – Lausanne | 154 km | Kopcovitá etapa | 4. květen | Daniele Bennati | Andreas Klöden |
Celkové výsledky
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Celkový čas |
---|---|---|---|---|
1. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | 16h43'20" |
2. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 35" |
3. | Marco Pinotti | Itálie Itálie | Team High Road | + 43" |
4. | Děnis Meňšov | Rusko Rusko | Rabobank | + 45" |
5. | Mikel Astarloza Chaurreau | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 54" |
6. | Sandy Casar | Francie Francie | Française Des Jeux | + 1'05" |
7. | Juan Manuel Gárate | Španělsko Španělsko | Quick Step | + 1'08" |
8. | John Gadret | Francie Francie | AG2R-La Mondiale | + 1'14" |
9. | Maxim Iglinskij | Kazachstán Kazachstán | Astana Team | + 1'52" |
10. | José Ángel Gómez Marchante | Španělsko Španělsko | Saunier Duval-Scott | + 1'52" |
… | ||||
110. | František Raboň | Česko Česko | Team High Road | + 50'38" |
Bodová klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Celkový čas |
---|---|---|---|---|
1. | Daniele Bennati | Itálie Itálie | Liquigas | 39 |
2. | Markus Zberg | Německo Německo | Team Gerolsteiner | - 2 |
3. | Maxim Iglinskij | Kazachstán Kazachstán | Astana Team | - 3 |
4. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | - 4 |
5. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | - 7 |
6. | Michael Albasini | Švýcarsko | Liquigas | - 9 |
7. | Francesco de Bonis | Itálie Itálie | Team Gerolsteiner | - 14 |
8. | John Gadret | Francie Francie | AG2R-La Mondiale | - 16 |
9. | Mark Cavendish | Velká Británie | Team High Road | - 17 |
10. | Björn Schröder | Německo Německo | Team Milram | - 18 |
Vrchařská klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Body |
---|---|---|---|---|
1. | Francesco de Bonis | Itálie Itálie | Team Gerolsteiner | 36 |
2. | Stef Clément | Nizozemsko Nizozemsko | Bouygues Telecom | - 8 |
3. | Rémy Di Grégorio | Francie Francie | Française des Jeux | - 15 |
4. | Alexandre Moos | Švýcarsko | BMC Racing Team | - 16 |
5. | Morris Possoni | Itálie Itálie | Team High Road | - 16 |
6. | Steve Zampieri | Švýcarsko | Cofidis | - 20 |
7. | Haimar Zubeldia Aguirre | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | - 22 |
8. | Ian McKissick | Spojené státy americké | BMC Racing Team | - 22 |
9. | Paolo Tiralongo | Itálie Itálie | Lampre | - 24 |
10. | José Luis Arrieta Lujambio | Španělsko Španělsko | AG2R-La Mondiale | - 25 |
Sprinterská klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Body |
---|---|---|---|---|
1. | Morris Possoni | Itálie Itálie | Team High Road | 12 |
2. | Alexandre Moos | Švýcarsko | BMC Racing Team | - 0 |
3. | Michael Albasini | Švýcarsko | Liquigas | - 0 |
4. | Ian McKissick | Spojené státy americké | BMC Racing Team | - 0 |
5. | José Luis Arrieta Lujambio | Španělsko Španělsko | AG2R-La Mondiale | - 6 |
6. | Jérôme Coppel | Francie Francie | Française des Jeux | - 8 |
7. | Haimar Zubeldia Aguirre | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | - 9 |
8. | Stef Clément | Nizozemsko Nizozemsko | Bouygues Telecom | - 9 |
9. | Mathias Frank | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | - 9 |
10. | Rémy Di Grégorio | Francie Francie | Française des Jeux | - 10 |
Týmová klasifikace
Pořadí | Stáj | Stát |
---|---|---|
1. | Astana Team | Lucembursko Lucembursko |
2. | Team Gerolsteiner | Německo Německo |
3. | Saunier Duval-Scott | Španělsko Španělsko |
4. | Caisse d'Epargne | Španělsko Španělsko |
5. | Liquigas | Itálie Itálie |
6. | Euskaltel-Euskadi | Španělsko Španělsko |
7. | Française des Jeux | Francie Francie |
8. | Team High Road | Spojené státy americké |
9. | Team CSC | Dánsko Dánsko |
10. | Crédit Agricole | Francie Francie |
Výsledky etap
Pořadí a celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Mark Cavendish | Velká Británie | Team High Road | 2'07" |
2. | Daniele Bennatti | Itálie Itálie | Liquigas | + 0" |
3. | Michael Albasini | Švýcarsko | Liquigas | + 1" |
4. | Björn Schröder | Německo Německo | Team Milram | + 1" |
5. | Bradley Wiggins | Velká Británie | Team High Road | + 1" |
6. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 1" |
7. | Nick Nuyens | Belgie Belgie | Cofidis | + 2" |
8. | Martin Elmiger | Švýcarsko | AG2R-La Mondiale | + 2" |
9. | Thomas Dekker | Nizozemsko Nizozemsko | Rabobank | + 2" |
10. | Martin Kohler | Švýcarsko | BMC Racing Team | + 2" |
… | ||||
25. | František Raboň | Česko Česko | Team High Road | + 4" |
1. etapa (Morges – Saignelégier; 185 km)
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Maxim Iglinskij | Kazachstán Kazachstán | Astana Team | 4h47'28" |
2. | Michael Albasini | Švýcarsko | Liquigas | + 0" |
3. | Markus Zberg | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 0" |
4. | Thomas Dekker | Nizozemsko Nizozemsko | Rabobank | + 2" |
5. | Alexandr Jefimkin | Rusko Rusko | Quick Step | + 2" |
6. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 2" |
7. | Oliver Zaugg | Švýcarsko | Team Gerolsteiner | + 2" |
8. | Jens Voigt | Německo Německo | Team CSC | + 2" |
9. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 2" |
10. | Bernhard Kohl | Rakousko Rakousko | Team Gerolsteiner | + 2" |
… | ||||
89. | František Raboň | Česko Česko | Team High Road | + 8'19" |
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Michael Albasini | Švýcarsko | Liquigas | 4h49'30" |
2. | Maxim Iglinskij | Kazachstán Kazachstán | Astana Team | + 1" |
3. | Markus Zberg | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 8" |
4. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 8" |
5. | Thomas Dekker | Nizozemsko Nizozemsko | Rabobank | + 9" |
6. | Óscar Pereiro Sio | Španělsko Španělsko | Caisse d'Epargne | + 10" |
7. | Mikel Astarloza Chaurreau | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 10" |
8. | Jussi Veikkanen | Finsko Finsko | Française des Jeux | + 10" |
9. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 10" |
10. | Thomas Frei | Švýcarsko | Astana Team | + 10" |
… | ||||
82. | František Raboň | Česko Česko | Team High Road | + 8'28" |
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Robbie McEwen | Austrálie Austrálie | Silence-Lotto | 4h16'16" |
2. | Daniele Bennati | Itálie Itálie | Liquigas | + 0" |
3. | Matti Breschel | Dánsko Dánsko | Team CSC | + 0" |
4. | Markus Zberg | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 0" |
5. | Alexandr Bočarov | Rusko Rusko | Crédit Agricole | + 0" |
6. | Josep Jufre Pou | Španělsko Španělsko | Saunier Duval-Scott | + 0" |
7. | Heinrich Haussler | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 0" |
8. | Daniele Righi | Itálie Itálie | Lampre | + 0" |
9. | Björn Schröder | Německo Německo | Team Milram | + 0" |
10. | Rubén Pérez Moreno | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 0" |
… | ||||
38. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 0" |
119. | František Raboň | Česko Česko | Team High Road | + 9'46" |
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Michael Albasini | Švýcarsko | Liquigas | 9h05'46" |
2. | Maxim Iglinskij | Kazachstán Kazachstán | Astana Team | + 1" |
3. | Markus Zberg | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 8" |
4. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 8" |
5. | Thomas Dekker | Nizozemsko Nizozemsko | Rabobank | + 9" |
6. | Óscar Pereiro Sio | Španělsko Španělsko | Caisse d'Epargne | + 10" |
7. | Jussi Veikkanen | Finsko Finsko | Française des Jeux | + 10" |
8. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 10" |
9. | Mikel Astarloza Chaurreau | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 11" |
10. | Steve Morabito | Švýcarsko | Astana Team | + 11" |
… | ||||
119. | František Raboň | Česko Česko | Team High Road | + 18'14" |
3. etapa (Sion – Sion; časovka 19 km)
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | 25'32" |
2. | Thomas Dekker | Nizozemsko Nizozemsko | Rabobank | + 6" |
3. | Stef Clément | Nizozemsko Nizozemsko | Bouygues Telecom | + 20" |
4. | Tony Martin | Německo Německo | Team High Road | + 21" |
5. | Gustav Larsson | Švédsko Švédsko | Team CSC | + 25" |
6. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 37" |
7. | Vladimir Gusev | Rusko Rusko | Astana Team | + 37" |
8. | Marco Pinotti | Itálie Itálie | Team High Road | + 39" |
9. | Děnis Meňšov | Rusko Rusko | Rabobank | + 39" |
10. | Rein Taaramäe | Estonsko Estonsko | Cofidis | + 41" |
… | ||||
54. | František Raboň | Česko Česko | Team High Road | + 1'53" |
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | 9h31'28" |
2. | Thomas Dekker | Nizozemsko Nizozemsko | Rabobank | + 5" |
3. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 35" |
4. | Vladimir Gusev | Rusko Rusko | Astana Team | + 38" |
5. | Marco Pinotti | Itálie Itálie | Team High Road | + 43" |
6. | Rein Taaramäe | Estonsko Estonsko | Cofidis | + 44" |
7. | Děnis Meňšov | Rusko Rusko | Rabobank | + 45" |
8. | Óscar Pereiro Sio | Španělsko Španělsko | Caisse d'Epargne | + 46" |
9. | Mikel Astarloza Chaurreau | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 54" |
10. | Maxim Iglinskij | Kazachstán Kazachstán | Astana Team | + 55" |
… | ||||
118. | František Raboň | Česko Česko | Team High Road | + 19'57" |
4. etapa (Sion – Zinal; 127 km)
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Francesco de Bonis | Itálie Itálie | Team Gerolsteiner | 3h28'06" |
2. | John Gadret | Francie Francie | AG2R-La Mondiale | + 3" |
3. | Manuel Beltrán Martínez | Španělsko Španělsko | Liquigas | + 6" |
4. | Sandy Casar | Francie Francie | Française Des Jeux | + 7" |
5. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 7" |
6. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | + 7" |
7. | Juan Manuel Gárate | Španělsko Španělsko | Quick Step | + 7" |
8. | Marco Pinotti | Itálie Itálie | Team High Road | + 7" |
9. | Děnis Meňšov | Rusko Rusko | Rabobank | + 7" |
10. | Mikel Astarloza Chaurreau | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 7" |
… | ||||
112. | František Raboň | Česko Česko | Team High Road | + 29'57" |
Celková klasifikace
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Andreas Klöden | Německo Německo | Astana Team | 12h59'41" |
2. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 35" |
3. | Marco Pinotti | Itálie Itálie | Team High Road | + 43" |
4. | Děnis Meňšov | Rusko Rusko | Rabobank | + 45" |
5. | Mikel Astarloza Chaurreau | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 54" |
6. | Sandy Casar | Francie Francie | Française Des Jeux | + 1'05" |
7. | Juan Manuel Gárate | Španělsko Španělsko | Quick Step | + 1'08" |
8. | John Gadret | Francie Francie | AG2R-La Mondiale | + 1'14" |
9. | Maxim Iglinskij | Kazachstán Kazachstán | Astana Team | + 1'52" |
10. | José Ángel Gómez Marchante | Španělsko Španělsko | Saunier Duval-Scott | + 1'52" |
… | ||||
122. | František Raboň | Česko Česko | Team High Road | + 49'47" |
5. etapa (Le Bouveret – Lausanne; 154 km)
Pořadí v rámci etapy
Pořadí | Jezdec | Stát | Stáj | Čas |
---|---|---|---|---|
1. | Daniele Bennati | Itálie Itálie | Liquigas | 3h43'39" |
2. | Markus Zberg | Německo Německo | Team Gerolsteiner | + 0" |
3. | Maxim Iglinskij | Kazachstán Kazachstán | Astana Team | + 0" |
4. | Matti Breschel | Dánsko Dánsko | Team CSC | + 0" |
5. | Björn Schröder | Německo Německo | Team Milram | + 0" |
6. | Mark Cavendish | Velká Británie | Team High Road | + 0" |
7. | Danilo Wyss | Švýcarsko | BMC Racing Team | + 0" |
8. | Daniele Righi | Itálie Itálie | Lampre-Fondital | + 0" |
9. | Daniel Moreno Fernández | Španělsko Španělsko | Caisse d'Epargne | + 0" |
10. | Mikel Astarloza Chaurreau | Španělsko Španělsko | Euskaltel-Euskadi | + 0" |
… | ||||
28. | Roman Kreuziger | Česko Česko | Liquigas | + 0" |
95. | František Raboň | Česko Česko | Team High Road | + 51" |
Celková klasifikace
- viz celkové výsledky
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Tour de Romandie 2008 na Wikimedia Commons
- Galerie Tour de Romandie 2008 na Wikimedia Commons
- Oficiální stránky závodu (FR)
UCI ProTour 2008 | |
---|---|
Leden: | Tour Down Under |
Duben: | Kolem Flander · Kolem Baskicka · Gent–Wevelgem · Amstel Gold Race |
Květen: | Kolem Romandie · Kolem Katalánska |
Červen: | |
Srpen: | Clásica de San Sebastián · Eneco Tour · Velká cena Plouay |
Září: | Kolem Německa · Vattenfall Cyclassics · Kolem Polska |
Říjen: | Finále UCI ProTour |
Tour de Romandie | |
---|---|
Roky | 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 |
Portály: Cyklistika