Seznam medailistů na mistrovství světa ve vodním slalomu – kánoe muži
Tento seznam uvádí přehled medailistů na mistrovství světa ve vodním slalomu v závodech na kánoích (singlkánoích C1 a deblkánoích C2), které byly na program světových šampionátů zařazeny v roce 1949.
C1
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1949 | Ženeva | Pierre d'Alençon | Paul Huguet | Jan Brzák |
1951 | Steyr | Charles Dussuet | Jaroslav Váňa | Jacques Marsigny |
1953 | Merano | Charles Dussuet | Václav Nič | Vladimír Jirásek |
1955 | Lublaň | Vladimír Jirásek | Luděk Beneš | Karl-Heinz Wozniak |
1957 | Augsburg | Manfred Schubert | Emil Zimmermann | Jean-Claude Tochon |
1959 | Ženeva | Vladimír Jirásek | Manfred Schubert | Karl-Heinz Wozniak |
1961 | Hainsberg | Manfred Schubert | Bohuslav Pospíchal | Ingo Kirsch |
1963 | Spittal an der Drau | Manfred Schubert | Gert Kleinert | Jean-Claude Tochon |
1965 | Spittal an der Drau | Gert Kleinert | Luděk Beneš | Manfred Schubert |
1967 | Lipno nad Vltavou | Wolfgang Peters | Harald Cuypers | Karel Kumpfmüller |
1969 | Bourg-Saint-Maurice | Wolfgang Peters | Reinhold Kauder | Zbyněk Pulec |
1971 | Merano | Reinhold Kauder | Wulf Reinicke | Petr Sodomka |
1973 | Muotathal | Reinhard Eiben | Karel Třešňák | Udo Müller |
1975 | Skopje | Petr Sodomka | Jaroslav Radil | Harald Heinrich |
1977 | Spittal an der Drau | Petr Sodomka | Peter Massalski | Karel Třešňák |
1979 | Jonquière | Jon Lugbill | David Hearn | Bob Robison |
1981 | Bala | Jon Lugbill | David Hearn | Jean Sennelier |
1983 | Merano | Jon Lugbill | David Hearn | Jože Vidmar |
1985 | Augsburg | David Hearn | Jon Lugbill | Martyn Hedges |
1987 | Bourg-Saint-Maurice | Jon Lugbill | David Hearn | Bruce Lessels |
1989 | řeka Savage | Jon Lugbill | David Hearn | Thierry Humeau |
1991 | Lublaň | Martin Lang | Adam Clawson | Jacky Avril |
1993 | Mezzana | Martin Lang | Hervé Delamarre | Sören Kaufmann |
1995 | Nottingham | David Hearn | Sören Kaufmann | Michal Martikán |
1997 | Três Coroas | Michal Martikán | Lukáš Pollert | Gareth Marriott |
1999 | La Seu d'Urgell | Emmanuel Brugvin | Robin Bell | Michal Martikán |
2002 | Bourg-Saint-Maurice | Michal Martikán | Jan Benzien | Patrice Estanguet |
2003 | Augsburg | Michal Martikán | Tony Estanguet | Stefan Pfannmöller |
2005 | Penrith | Robin Bell | Tony Estanguet | Michal Martikán |
2006 | Praha | Tony Estanguet | Michal Martikán | Stanislav Ježek |
2007 | Foz do Iguaçu | Michal Martikán | Tony Estanguet | Robin Bell |
2009 | La Seu d'Urgell | Tony Estanguet | Michal Martikán | Jan Benzien |
2010 | Lublaň | Tony Estanguet | Michal Martikán | Jordi Domenjo |
2011 | Bratislava | Denis Gargaud Chanut | Nico Bettge | Matej Beňuš |
2013 | Praha | David Florence | Alexander Slafkovský | Benjamin Savšek |
2014 | Deep Creek Lake | Fabien Lefèvre | Benjamin Savšek | Franz Anton |
2015 | Londýn | David Florence | Benjamin Savšek | Ryan Westley |
2017 | Pau | Benjamin Savšek | Alexander Slafkovský | Michal Martikán |
2018 | Rio de Janeiro | Franz Anton | Ryan Westley | Sideris Tasiadis |
2019 | La Seu d'Urgell | Cédric Joly | Ander Elosegi | Luka Božič |
2020 | Nejelo se kvůli covidu-19 | |||
2021 | Bratislava | Václav Chaloupka | Alexander Slafkovský | Franz Anton |
2022 | Augsburg | Sideris Tasiadis | Alexander Slafkovský | Franz Anton |
2023 | Londýn | Benjamin Savšek | Nicolas Gestin | Paolo Ceccon |
C1 hlídky
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1949 | Ženeva | Francie Francie Pierre d'Alençon Paul Huguet Marcel Renaud | Československo Československo Jan Brzák Jiří Purchart Bohuslav Karlík | — |
1951 | Steyr | Československo Československo Václav Nič Jaroslav Váňa Jan Pecka | Francie Francie Jacques Marsigny Roger Paris Pierre Biehler | — |
1953 | Merano | Československo Československo Vladimír Jirásek Jan Šulc Stanislav Jánský | Švýcarsko Švýcarsko Jean-Paul Rössinger Roland Bardet Charles Dussuet | Francie Francie Jacques Marsigny Jacques Velard Pierre Biehler |
1955 | Lublaň | Československo Československo Vladimír Jirásek Jiří Hradil Luděk Beneš | Východní Německo Východní Německo Karl-Heinz Wozniak Dieter Fritzsche Manfred Schubert | Švýcarsko Švýcarsko Roland Bardet Jean-Claude Tochon Robert Inhelder |
1957 | Augsburg | Západní Německo Západní Německo Günther Beck Heiner Stumpf Otto Stumpf | Východní Německo Východní Německo Emil Zimmermann Gert Kleinert Manfred Schubert | Československo Československo Luděk Beneš Jiří Hradil Vladimír Jirásek |
1959 | Ženeva | Československo Československo Luděk Beneš Václav Janovský Vladimír Jirásek | Východní Německo Východní Německo Karl-Heinz Wozniak Gert Kleinert Manfred Schubert | Švýcarsko Švýcarsko Roland Bardet Jean-Claude Tochon Marcel Roth |
1961 | Hainsberg | Československo Československo Tibor Sýkora Jaroslav Pollert Bohuslav Pospíchal | Východní Německo Východní Německo Karl-Heinz Wozniak Gert Kleinert Manfred Schubert | Švýcarsko Švýcarsko Michel Weber Jean-Claude Tochon Marcel Roth |
1963 | Spittal an der Drau | Východní Německo Východní Německo Karl-Heinz Wozniak Gert Kleinert Manfred Schubert | Západní Německo Západní Německo Norbert Schmidt Heiner Stumpf Otto Stumpf | Švýcarsko Švýcarsko Jean-Claude Tochon Heinz Grobat Marcel Roth |
1965 | Spittal an der Drau | Československo Československo Jiří Vočka Luděk Beneš Bohuslav Pospíchal | Západní Německo Západní Německo Christian Kaufmann Heiner Stumpf Otto Stumpf | Východní Německo Východní Německo Jochen Förster Gert Kleinert Manfred Schubert |
1967 | Lipno nad Vltavou | Československo Československo Karel Kumpfmüller Bohuslav Pospíchal Petr Sodomka | Východní Německo Východní Německo Jürgen Köhler Jochen Förster Manfred Schubert | Západní Německo Západní Německo Harald Cuypers Wolfgang Peters Otto Stumpf |
1969 | Bourg-Saint-Maurice | Západní Německo Západní Německo Wolfgang Peters Harald Cuypers Reinhold Kauder | Československo Československo František Kadaňka Zbyněk Pulec Petr Sodomka | Francie Francie Claude Baux Michel Trenchant François Bonnet |
1971 | Merano | Východní Německo Východní Německo Jürgen Köhler Wulf Reinicke Jochen Förster | Západní Německo Západní Německo Wolfgang Peters Harald Cuypers Reinhold Kauder | Československo Československo Zbyněk Pulec Karel Třešňák Petr Sodomka |
1973 | Muotathal | Československo Československo Jaroslav Radil Karel Třešňák Petr Sodomka | Východní Německo Východní Německo Reinhard Eiben Peter Massalski Udo Müller | Západní Německo Západní Německo Wolfgang Peters Josef Schumacher Walter Horn |
1975 | Skopje | Československo Československo Petr Sodomka Jaroslav Radil Karel Třešňák | Východní Německo Východní Německo Reinhard Eiben Peter Massalski Harald Heinrich | Západní Německo Západní Německo Walter Horn Dietmar Moos Dieter Remmlinger |
1977 | Spittal an der Drau | Východní Německo Východní Německo Reinhard Eiben Peter Massalski Lutz Körner | Západní Německo Západní Německo Dietmar Moos Ernst Libuda Walter Horn | Československo Československo Jaroslav Radil Karel Třešňák Petr Sodomka |
1979 | Jonquière | USA USA Jon Lugbill David Hearn Bob Robison | Západní Německo Západní Německo Jürgen Schnitzerling Walter Horn Udo Werner | Československo Československo Milan Gába Karel Třešňák Karel Ťoupalík |
1981 | Bala | USA USA Jon Lugbill David Hearn Ron Lugbill | Francie Francie Hervé Madore Jean Sennelier Jean Salamé | Západní Německo Západní Německo Gerald Moos Fredi Zimmermann Jürgen Schnitzerling |
1983 | Merano | USA USA Jon Lugbill David Hearn Kent Ford | Československo Československo Juraj Ontko Jozef Hajdučík Karel Ťoupalík | Spojené království Spojené království Martyn Hedges Peter Keane Jeremy Taylor |
1985 | Augsburg | USA USA David Hearn Jon Lugbill Kent Ford | Západní Německo Západní Německo Gerald Moos Andreas Kübler Ulrich Weber | Polsko Polsko Edward Florian Piotr Sarata Adam Pietrasik |
1987 | Bourg-Saint-Maurice | USA USA Jon Lugbill David Hearn Bruce Lessels | Francie Francie Jean Sennelier Thierry Humeau Jacky Avril | Československo Československo Juraj Ontko Jozef Hajdučík Jaroslav Slúčik |
1989 | řeka Savage | USA USA Jon Lugbill David Hearn Jed Prentice | Francie Francie Thierry Humeau Jacky Avril Thierry Lepeltier | Jugoslávie Jugoslávie Borut Javornik Jože Vidmar Boštjan Žitnik |
1991 | Lublaň | USA USA Adam Clawson Jon Lugbill Jed Prentice | Francie Francie Jacky Avril Hervé Delamarre Emmanuel Brugvin | Spojené království Spojené království Mark Delaney Bill Horsman Gareth Marriott |
1993 | Mezzana | Slovinsko Slovinsko Jože Vidmar Boštjan Žitnik Simon Hočevar | Spojené království Spojené království Bill Horsman Gareth Marriott Mark Delaney | Itálie Itálie Francesco Stefani Luca Dalla Libera Renato de Monti |
1995 | Nottingham | Německo Německo Vitus Husek Sören Kaufmann Martin Lang | Chorvatsko Chorvatsko Danko Herceg Zlatko Sedlar Stjepan Perestegi | Slovensko Slovensko Michal Martikán Juraj Minčík Juraj Ontko |
1997 | Três Coroas | Slovensko Slovensko Michal Martikán Juraj Minčík Juraj Ontko | Francie Francie Patrice Estanguet Tony Estanguet Yves Narduzzi | Slovinsko Slovinsko Simon Hočevar Gregor Terdič Sebastjan Linke |
1999 | La Seu d'Urgell | Polsko Polsko Krzysztof Bieryt Sławomir Mordarski Mariusz Wieczorek | Německo Německo Stefan Pfannmöller Nico Bettge Martin Lang | Francie Francie Patrice Estanguet Emmanuel Brugvin Tony Estanguet |
2002 | Bourg-Saint-Maurice | Česko Česko Přemysl Vlk Jan Mašek Stanislav Ježek | Německo Německo Sören Kaufmann Jan Benzien Stefan Pfannmöller | Slovinsko Slovinsko Jurij Korenjak Dejan Stevanovič Simon Hočevar |
2003 | Augsburg | Slovensko Slovensko Alexander Slafkovský Juraj Minčík Michal Martikán | Francie Francie Tony Estanguet Emmanuel Brugvin Patrice Estanguet | Česko Česko Tomáš Indruch Jan Mašek Stanislav Ježek |
2005 | Penrith | Francie Francie Olivier Lalliet Pierre Labarelle Tony Estanguet | Německo Německo Nico Bettge Stefan Pfannmöller Jan Benzien | Česko Česko Tomáš Indruch Jan Mašek Stanislav Ježek |
2006 | Praha | Německo Německo Stefan Pfannmöller Nico Bettge Jan Benzien | Česko Česko Tomáš Indruch Jan Mašek Stanislav Ježek | Spojené království Spojené království David Florence Stuart McIntosh Daniel Goodard |
2007 | Foz do Iguaçu | Francie Francie Tony Estanguet Pierre Labarelle Nicolas Peschier | Německo Německo Jan Benzien Nico Bettge Lukas Hoffmann | Česko Česko Stanislav Ježek Tomáš Indruch Jan Mašek |
2009 | La Seu d'Urgell | Slovensko Slovensko Alexander Slafkovský Michal Martikán Matej Beňuš | Francie Francie Nicolas Peschier Denis Gargaud Chanut Tony Estanguet | Španělsko Španělsko Jordi Domenjo Jon Ergüín Ander Elosegi |
2010 | Lublaň | Slovensko Slovensko Michal Martikán Alexander Slafkovský Matej Beňuš | Německo Německo Sideris Tasiadis Jan Benzien Franz Anton | Česko Česko Stanislav Ježek Jan Mašek Michal Jáně |
2011 | Bratislava | Slovensko Slovensko Michal Martikán Alexander Slafkovský Matej Beňuš | Německo Německo Sideris Tasiadis Nico Bettge Jan Benzien | Česko Česko Stanislav Ježek Vítězslav Gebas Tomáš Indruch |
2013 | Praha | Slovensko Slovensko Michal Martikán Alexander Slafkovský Matej Beňuš | Německo Německo Sideris Tasiadis Jan Benzien Franz Anton | Francie Francie Denis Gargaud Chanut Jonathan Marc Nicolas Peschier |
2014 | Deep Creek Lake | Slovensko Slovensko Michal Martikán Alexander Slafkovský Matej Beňuš | Česko Česko Michal Jáně Vítězslav Gebas Jan Mašek | Slovinsko Slovinsko Benjamin Savšek Luka Božič Anže Berčič |
2015 | Londýn | Slovensko Slovensko Michal Martikán Alexander Slafkovský Matej Beňuš | Německo Německo Sideris Tasiadis Nico Bettge Franz Anton | Slovinsko Slovinsko Benjamin Savšek Luka Božič Jure Lenarčič |
2017 | Pau | Slovensko Slovensko Matej Beňuš Alexander Slafkovský Michal Martikán | Spojené království Spojené království Ryan Westley David Florence Adam Burgess | Francie Francie Denis Gargaud Chanut Martin Thomas Edern Le Ruyet |
2018 | Rio de Janeiro | Slovensko Slovensko Alexander Slafkovský Michal Martikán Matej Beňuš | Slovinsko Slovinsko Benjamin Savšek Luka Božič Anže Berčič | Spojené království Spojené království David Florence Ryan Westley Adam Burgess |
2019 | La Seu d'Urgell | Slovensko Slovensko Alexander Slafkovský Michal Martikán Matej Beňuš | Španělsko Španělsko Ander Elosegi Miquel Trave Luis Fernández | Rusko Rusko Kirill Setkin Dmitrii Khramtsov Pavel Kotov |
2020 | Nejelo se kvůli covidu-19 | |||
2021 | Bratislava | Francie Francie Martin Thomas Denis Gargaud Chanut Nicolas Gestin | Česko Česko Lukáš Rohan Václav Chaloupka Vojtěch Heger | Slovensko Slovensko Matej Beňuš Marko Mirgorodský Alexander Slafkovský |
2022 | Augsburg | Slovinsko Slovinsko Benjamin Savšek Luka Božič Anže Berčič | Slovinsko Slovinsko Matej Beňuš Marko Mirgorodský Alexander Slafkovský | Itálie Itálie Roberto Colazingari Raffaello Ivaldi Paolo Ceccon |
2023 | Londýn | Francie Francie Nicolas Gestin Jules Bernardet Lucas Roisin | Spojené království Spojené království Adam Burgess Ryan Westley James Kettle | Itálie Itálie Roberto Colazingari Raffaello Ivaldi Paolo Ceccon |
C2
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1949 | Ženeva | Michel Duboille/Jacques Rosseau | Claude Neveu/Roger Paris | Jan Brzák/Bohumil Kudrna |
1951 | Steyr | Claude Neveu/Roger Paris | Jacques Musson/André Pean | Václav Havel/Jiří Pecka |
1953 | Merano | Charles Dussuet/Jean Engler | Václav Nič/Jan Šulc | Pierre d'Alençon/Jean-Luc Houssaye |
1955 | Lublaň | Claude Neveu/Roger Paris | Dieter Friedrich/Horst Kleinert | František Hrabě/Jiří Kotana |
1957 | Augsburg | Dieter Friedrich/Horst Kleinert | Václav Havel/Josef Hendrych | František Hrabě/Jiří Kotana |
1959 | Ženeva | Dieter Friedrich/Horst Kleinert | Václav Havel/Josef Hendrych | Dieter Göthe/Lothar Schubert |
1961 | Hainsberg | Günther Merkel/Manfred Merkel | Miroslav Stach/Zdeněk Valenta | Dieter Friedrich/Horst Kleinert |
1963 | Spittal an der Drau | Günther Merkel/Manfred Merkel | Natan Bernot/Dare Bernot | Siegfried Lück/Jürgen Noak |
1965 | Spittal an der Drau | Günther Merkel/Manfred Merkel | Jiří Dejl/Zdeněk Fifka | Fernand Götz/Wolfgang Klingebiel |
1967 | Lipno nad Vltavou | Miroslav Stach/Zdeněk Valenta | Milan Horyna/Václav Janoušek | Ladislav Měšťan/Zdeněk Měšťan |
1969 | Bourg-Saint-Maurice | Jean-Claude Olry/Jean-Louis Olry | Ladislav Měšťan/Zdeněk Měšťan | Miroslav Stach/Zdeněk Valenta |
1971 | Merano | Klaus Trummer/Jürgen Kretschmer | Rolf-Dieter Amend/Walter Hofmann | Uwe Franz/Ulrich Opelt |
1973 | Muotathal | Jiří Krejza/Jaroslav Pollert | Klaus Trummer/Jürgen Kretschmer | Wilhelm Baues/Hans-Otto Schumacher |
1975 | Skopje | Klaus Trummer/Jürgen Kretschmer | Wojciech Kudlik/Jerzy Jeż | Antonín Brabec/František Kadaňka |
1977 | Spittal an der Drau | Walter Hofmann/Jürgen Kalbitz | Miroslav Nedvěd/Pavel Schwarc | Michael Berek/Frank Kretschmer |
1979 | Jonquière | Dieter Welsink/Peter Czupryna | Pierre Calori/Jacques Calori | Wojciech Kudlik/Jerzy Jeż |
1981 | Bala | Steve Garvis/Mike Garvis | Dieter Welsink/Peter Czupryna | Paul Grabow/Jefry Huey |
1983 | Merano | Lecky Haller/Fritz Haller | Pierre Calori/Jacques Calori | Steve Garvis/Mike Garvis |
1985 | Augsburg | Thomas Klein-Impelmann/Stephan Küppers | Pierre Calori/Jacques Calori | Günther Wolkenaer/Fredi Zimmermann |
1987 | Bourg-Saint-Maurice | Pierre Calori/Jacques Calori | Lecky Haller/James McEwan | Milan Kučera/Miroslav Hajdučík |
1989 | řeka Savage | Frank Hemmer/Thomas Loose | Jan Petříček/Tomáš Petříček | Emmanuel del Rey/Thierry Saïdi |
1991 | Lublaň | Frank Adisson/Wilfrid Forgues | Jiří Rohan/Miroslav Šimek | Emmanuel del Rey/Thierry Saïdi |
1993 | Mezzana | Jiří Rohan/Miroslav Šimek | Eric Biau/Bertrand Daille | Frank Adisson/Wilfrid Forgues |
1995 | Nottingham | Krzysztof Kołomański/Michał Staniszewski | Frank Adisson/Wilfrid Forgues | Eric Biau/Bertrand Daille |
1997 | Três Coroas | Frank Adisson/Wilfrid Forgues | Michael Senft/André Ehrenberg | Jiří Rohan/Miroslav Šimek |
1999 | La Seu d'Urgell | Marek Jiras/Tomáš Máder | Krzysztof Kołomański/Michał Staniszewski | Eric Biau/Bertrand Daille |
2002 | Bourg-Saint-Maurice | Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner | Pierre Luquet/Christophe Luquet | Marek Jiras/Tomáš Máder |
2003 | Augsburg | Marcus Becker/Stefan Henze | Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek | Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner |
2005 | Penrith | Christian Bahmann/Michael Senft | Milan Kubáň/Marián Olejník | Marcus Becker/Stefan Henze |
2006 | Praha | Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek | Marcus Becker/Stefan Henze | Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner |
2007 | Foz do Iguaçu | Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner | Pierre Luquet/Christophe Luquet | Andrea Benetti/Erik Masoero |
2009 | La Seu d'Urgell | Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner | Ladislav Škantár/Peter Škantár | Luka Božič/Sašo Taljat |
2010 | Lublaň | Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner | Denis Gargaud Chanut/Fabien Lefèvre | David Florence/Richard Hounslow |
2011 | Bratislava | Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner | Denis Gargaud Chanut/Fabien Lefèvre | Ladislav Škantár/Peter Škantár |
2013 | Praha | David Florence/Richard Hounslow | Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek | Ladislav Škantár/Peter Škantár |
2014 | Deep Creek Lake | Luka Božič/Sašo Taljat | Pierre Picco/Hugo Biso | Ladislav Škantár/Peter Škantár |
2015 | Londýn | Franz Anton/Jan Benzien | Pierre Picco/Hugo Biso | Gauthier Klauss/Matthieu Péché |
2017 | Pau | Gauthier Klauss/Matthieu Péché | Ladislav Škantár/Peter Škantár | Robert Behling/Thomas Becker |
C2 hlídky
V letech 2005 a 2017 nebyly kvůli nedostatečnému počtu týmů uděleny medaile (nejsou tedy ani započítány do tabulky).
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1949 | Ženeva | Francie Francie Michel Duboille/Jacques Rosseau Claude Neveu/Roger Paris René Gavinet/Simon Gavinet | Československo Československo Jan Brzák/Bohumil Kudrna Václav Nič/Miroslav Drastík Jan Šulc/Karel Koníček | — |
1951 | Steyr | Francie Francie Pierre d'Alençon/Jean Dreux Jacques Musson/André Pean Claude Neveu/Roger Paris | Československo Československo Václav Nič/Jan Šulc Bohuslav Fiala/Bohumil Berdych Václav Havel/Jiří Pecka | Švýcarsko Švýcarsko Charles Dussuet/Deglise Melle Pierre Dufour/R. Esseiva Jean-Paul Rössinger/R. Junod |
1953 | Merano | Francie Francie René Gavinet/Simon Gavinet Claude Neveu/Roger Paris Pierre d'Alençon/Jean-Luc Houssaye | Švýcarsko Švýcarsko Jean-Paul Rössinger/R. Junod Pierre Rössinger/Pierre Dufour Charles Dussuet/Jean Engler | Československo Československo Josef Hendrych/Jiří Hradil Václav Havel/Jiří Pecka Miroslav Čihák/Jan Pecka |
1955 | Lublaň | Československo Československo František Hrabě/Jiří Kotana Vladimír Lánský/Josef Hendrych Rudolf Flégr/Milan Řehoř | Východní Německo Východní Německo Dieter Friedrich/Horst Kleinert Dieter Göthe/Helmut Weise Franz Brendel/Günter Grosswig | Rakousko Rakousko Wolfram Steinwendtner/Bruno Kerbl Harry Jarosch/Eduard Haider Alfred Falkner/Richard Schauer |
1957 | Augsburg | Československo Československo Rudolf Flégr/Milan Řehoř Václav Havel/Josef Hendrych František Hrabě/Jiří Kotana | Švýcarsko Švýcarsko Charles Dussuet/Henri Kadrnka Jean Pessina/Robert Zürcher Jean-Paul Rössinger/Roger Tauss | Východní Německo Východní Německo Franz Brendel/Günter Grosswig Dieter Friedrich/Horst Kleinert Dieter Göthe/Lothar Schubert |
1959 | Ženeva | Východní Německo Východní Německo Dieter Friedrich/Horst Kleinert Dieter Göthe/Lothar Schubert Manfred Glöckner/Rudolf Seifert | Československo Československo Miroslav Čihák/Vladimír Lánský Václav Havel/Josef Hendrych Milan Horyna/Milan Kný | Švýcarsko Švýcarsko Charles Dussuet/Henri Kadrnka Enz/Hiltbrand Jean Pessina/Robert Zürcher |
1961 | Hainsberg | Východní Německo Východní Německo Gernot Bergmann/Horst Rosenhagen Dieter Friedrich/Horst Kleinert Günther Merkel/Manfred Merkel | Československo Československo Zdeněk Baumruk/Josef Polák Josef Hendrych/Vladimír Lánský Miroslav Stach/Zdeněk Valenta | Švýcarsko Švýcarsko Charles Dussuet/Jean-Paul Rössinger Jean Meichtry/Suchet Jean Pessina/Robert Zürcher |
1963 | Spittal an der Drau | Východní Německo Východní Německo Siegfried Lück/Jürgen Noak Günther Merkel/Manfred Merkel Manfred Glöckner/Rudolf Seifert | Západní Německo Západní Německo Günter Brümmer/Hermann Roock Jürgen Hauschild/Kurt Longrich Wolf Dieter Seller/Günther Tuchel | Rakousko Rakousko Anton Biegel/Helmut Schilhuber Klaus Gürtelbauer/Bruno Kerbl Alfred Haberzettl/Franz Tutschka |
1965 | Spittal an der Drau | Československo Československo Ladislav Měšťan/Zdeněk Měšťan Emil Pollert/Jaroslav Pollert Jaroslav Brejcha/Milan Kalas | Jugoslávie Jugoslávie Janez Andrejašič/Jože Gerkman Milan Vidmar/Borut Justin Franc Žitnik/Leon Žitnik | Západní Německo Západní Německo Friedrich Bohry/Walter Gehlen Hermann Roock/Norbert Schmidt Wolf Dieter Seller/Günther Tuchel |
1967 | Lipno nad Vltavou | Východní Německo Východní Německo Ulrich Hippauf/Willi Landers Siegfried Lück/Jürgen Noak Günther Merkel/Manfred Merkel | Československo Československo Milan Horyna/Václav Janoušek Ladislav Měšťan/Zdeněk Měšťan Miroslav Stach/Zdeněk Valenta | Západní Německo Západní Německo Gere Glück/Klaus Nenninger Manfred Heß/Wolfgang Wenzel Karl-Heinz Scheffer/Heinz-Jürgen Steinschulte |
1969 | Bourg-Saint-Maurice | Západní Německo Západní Německo Karl-Heinz Scheffer/Heinz-Jürgen Steinschulte Manfred Heß/Wolfgang Wenzel Hermann Roock/Norbert Schmidt | Československo Československo Miroslav Stach/Zdeněk Valenta Ladislav Měšťan/Zdeněk Měšťan Jiří Dejl/Zdeněk Sklenář | Francie Francie Jean-Claude Olry/Jean-Louis Olry Alain Duvivier/Dominique Duvivier Louis Devilleneuve/Pierre Devilleneuve |
1971 | Merano | Východní Německo Východní Německo Rolf-Dieter Amend/Walter Hofmann Klaus Trummer/Jürgen Kretschmer Uwe Franz/Ulrich Opelt | Západní Německo Západní Německo Karl-Heinz Scheffer/Heinz-Jürgen Steinschulte Manfred Heß/Wolfgang Wenzel Hans Jakob Hitz/Theo Nüsing | Československo Československo Ladislav Měšťan/Zdeněk Měšťan Antonín Brabec/František Kadaňka Milan Horyna/Václav Janoušek |
1973 | Muotathal | Západní Německo Západní Německo Olaf Fricke/Michael Reimann Karl-Heinz Scheffer/Heinz-Jürgen Steinschulte Wilhelm Baues/Hans-Otto Schumacher | Československo Československo Josef Havela/Bohumír Machát Antonín Brabec/František Kadaňka Jiří Krejza/Jaroslav Pollert | Východní Německo Východní Německo Jürgen Köhler/Hubert Kraeft Peter Grabowski/Josef Raschke Klaus Trummer/Jürgen Kretschmer |
1975 | Skopje | Východní Německo Východní Německo Rolf-Dieter Amend/Walter Hofmann Herbert Fischer/Jürgen Henze Klaus Trummer/Jürgen Kretschmer | Československo Československo Radomír Halfar/Svetomír Kmošťák Antonín Brabec/František Kadaňka Jiří Benhák/Ladislav Benhák | Polsko Polsko Zbigniew Leśniak/Maciej Rychta Jan Frączek/Ryszard Seruga Wojciech Kudlik/Jerzy Jeż |
1977 | Spittal an der Drau | Československo Československo Jiří Benhák/Ladislav Benhák Radomír Halfar/Svetomír Kmošťák Miroslav Nedvěd/Pavel Schwarc | Švýcarsko Švýcarsko Martin Wyss/Roland Wyss Matthias Hirsch/Manfred Walter Jiří Krejza/Jan Karel | Polsko Polsko Jan Frączek/Ryszard Seruga Wojciech Kudlik/Jerzy Jeż Zbigniew Leśniak/Maciej Rychta |
1979 | Jonquière | Polsko Polsko Wojciech Kudlik/Jerzy Jeż Jan Frączek/Ryszard Seruga Zbigniew Czaja/Jacek Kasprzycki | Francie Francie Pierre Calori/Jacques Calori Richard Hernanz/Mare Labedens Jean Lamy/Robert Platt | Švýcarsko Švýcarsko Christoph Studer/Ernst Rudin Martin Wyss/Roland Wyss Hardy Künzli/Peter Probst |
1981 | Bala | Spojené království Spojené království Jock Young/Alistair Munro Robert Joce/Robert Owen Eric Jamieson/Robin Williams | Polsko Polsko Wojciech Kudlik/Jerzy Jeż Marek Maslanka/Ryszard Seruga Zbigniew Czaja/Jacek Kasprzycki | USA USA Carl Gutschick/Paul Flack Paul Grabow/Jefry Huey Steve Garvis/Mike Garvis |
1983 | Merano | Československo Československo Miroslav Hajdučík/Milan Kučera Dušan Zaťko/Ľudovít Tkáč František Slavík/Jiří Decastelo | USA USA Lecky Haller/Fritz Haller Steve Garvis/Mike Garvis Charles Harris/John Harris | Spojené království Spojené království Eric Jamieson/Robin Williams Michael Smith/Andrew Smith Robert Joce/Robert Owen |
1985 | Augsburg | Československo Československo Jiří Rohan/Miroslav Šimek Miroslav Hajdučík/Milan Kučera Viktor Beneš/Ondřej Mohout | Francie Francie Pierre Calori/Jacques Calori Emmanuel del Rey/Thierry Saïdi Michel Saidi/Jérôme Daval | USA USA Charles Harris/John Harris Lecky Haller/Fritz Haller Paul Grabow/Mike Garvis |
1987 | Bourg-Saint-Maurice | Francie Francie Pierre Calori/Jacques Calori Michel Saidi/Jérôme Daval Gilles Lelievre/Jérôme Daille | Československo Československo Jiří Rohan/Miroslav Šimek Miroslav Hajdučík/Milan Kučera Viktor Beneš/Ondřej Mohout | Západní Německo Západní Německo Frank Hemmer/Thomas Loose Günther Wolkenaer/Fredi Zimmermann Stephan Bittner/Volker Nerlich |
1989 | řeka Savage | Francie Francie Emmanuel del Rey/Thierry Saïdi Michel Saidi/Jérôme Daval Gilles Lelievre/Jérôme Daille | Československo Československo Jiří Rohan/Miroslav Šimek Jan Petříček/Tomáš Petříček Miroslav Hajdučík/Milan Kučera | Západní Německo Západní Německo Frank Hemmer/Thomas Loose Frank Becker/Martin Fröhlke Stephan Bittner/Volker Nerlich |
1991 | Lublaň | Francie Francie Frank Adisson/Wilfrid Forgues Thierry Saïdi/Emmanuel del Rey Gilles Lelievre/Jérôme Daille | Československo Československo Jiří Rohan/Miroslav Šimek Petr Štercl/Pavel Štercl Viktor Beneš/Milan Kučera | Německo Německo Michael Trummer/Manfred Berro Stephan Bittner/Volker Nerlich Frank Hemmer/Thomas Loose |
1993 | Mezzana | Česko Česko Marek Jiras/Tomáš Máder Petr Štercl/Pavel Štercl Jiří Rohan/Miroslav Šimek | Francie Francie Eric Biau/Bertrand Daille Thierry Saïdi/Emmanuel del Rey Frank Adisson/Wilfrid Forgues | Slovensko Slovensko Roman Štrba/Roman Vajs Juraj Ontko/Ladislav Čáni Viktor Beneš/Milan Kučera |
1995 | Nottingham | Česko Česko Jiří Rohan/Miroslav Šimek Petr Štercl/Pavel Štercl Jaroslav Pospíšil/Jaroslav Pollert | Francie Francie Thierry Saïdi/Emmanuel del Rey Frank Adisson/Wilfrid Forgues Eric Biau/Bertrand Daille | Německo Německo Michael Trummer/Manfred Berro Rüdiger Hübbers/Udo Raumann André Ehrenberg/Michael Senft |
1997 | Três Coroas | Francie Francie Frank Adisson/Wilfrid Forgues Thierry Saïdi/Emmanuel del Rey Eric Biau/Bertrand Daille | Česko Česko Jiří Rohan/Miroslav Šimek Petr Štercl/Pavel Štercl Marek Jiras/Tomáš Máder | Německo Německo Michael Trummer/Manfred Berro André Ehrenberg/Michael Senft Kay Simon/Robby Simon |
1999 | La Seu d'Urgell | Česko Česko Marek Jiras/Tomáš Máder Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek Jaroslav Pospíšil/Jaroslav Pollert | Slovensko Slovensko Roman Štrba/Roman Vajs Milan Kubáň/Marián Olejník Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner | Francie Francie Frank Adisson/Wilfrid Forgues Eric Biau/Bertrand Daille Philippe Quemerais/Yann Le Pennec |
2002 | Bourg-Saint-Maurice | Francie Francie Pierre Luquet/Christophe Luquet Alexandre Lauvergne/Nathanael Fouquet Philippe Quemerais/Yann Le Pennec | Německo Německo Kay Simon/Robby Simon Kai Walter/Frank Henze André Ehrenberg/Michael Senft | Polsko Polsko Dariusz Wrzosek/Bartłomiej Kruczek Jarosław Miczek/Wojciech Sekuła Andrzej Wójs/Sławomir Mordarski |
2003 | Augsburg | Česko Česko Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek Jaroslav Pospíšil/Jaroslav Pollert Marek Jiras/Tomáš Máder | Německo Německo Marcus Becker/Stefan Henze André Ehrenberg/Michael Senft Kay Simon/Robby Simon | Polsko Polsko Andrzej Wójs/Sławomir Mordarski Jarosław Miczek/Wojciech Sekuła Marcin Pochwała/Paweł Sarna |
2005 | Penrith (medaile se neudělovaly) | Německo Německo Christian Bahmann/Michael Senft Kay Simon/Robby Simon Marcus Becker/Stefan Henze | Česko Česko Jaroslav Pospíšil/Jaroslav Pollert Marek Jiras/Tomáš Máder Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek | Francie Francie Remy Alonso/Victor Lamy Philippe Quemerais/Yann Le Pennec Cédric Forgit/Martin Braud |
2006 | Praha | Česko Česko Marek Jiras/Tomáš Máder Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek Jaroslav Pospíšil/Jaroslav Pollert | Německo Německo Marcus Becker/Stefan Henze Felix Michel/Sebastian Piersig Kay Simon/Robby Simon | Slovensko Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner Milan Kubáň/Marián Olejník Ľuboš Šoška/Peter Šoška |
2007 | Foz do Iguaçu | Česko Česko Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek Marek Jiras/Tomáš Máder Jaroslav Pospíšil/David Mrůzek | Francie Francie Cédric Forgit/Martin Braud Pierre Luquet/Christophe Luquet Damien Troquenet/Mathieu Voyemant | Slovensko Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner Ladislav Škantár/Peter Škantár Tomáš Kučera/Ján Bátik |
2009 | La Seu d'Urgell | Slovensko Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner Ladislav Škantár/Peter Škantár Tomáš Kučera/Ján Bátik | Německo Německo David Schröder/Frank Henze Marcus Becker/Stefan Henze Robert Behling/Thomas Becker | Spojené království Spojené království Timothy Baillie/Etienne Stott David Florence/Richard Hounslow Daniel Goddard/Colin Radmore |
2010 | Lublaň | Francie Francie Denis Gargaud Chanut/Fabien Lefèvre Gauthier Klauss/Matthieu Péché Pierre Picco/Hugo Biso | Česko Česko Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek Tomáš Koplík/Jakub Vrzáň Lukáš Přinda/Jan Havlíček | Německo Německo Kai Müller/Kevin Müller Robert Behling/Thomas Becker David Schröder/Frank Henze |
2011 | Bratislava | Francie Francie Gauthier Klauss/Matthieu Péché Pierre Labarelle/Nicolas Peschier Denis Gargaud Chanut/Fabien Lefèvre | Slovensko Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner Ladislav Škantár/Peter Škantár Tomáš Kučera/Ján Bátik | Spojené království Spojené království David Florence/Richard Hounslow Timothy Baillie/Etienne Stott Rhys Davies/Matthew Lister |
2013 | Praha | Česko Česko Ondřej Karlovský/Jakub Jáně Jonáš Kašpar/Marek Šindler Jaroslav Volf/Ondřej Štěpánek | Slovensko Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner Ladislav Škantár/Peter Škantár Tomáš Kučera/Ján Bátik | Spojené království Spojené království David Florence/Richard Hounslow Rhys Davies/Matthew Lister Adam Burgess/Greg Pitt |
2014 | Deep Creek Lake | Francie Francie Pierre Labarelle/Nicolas Peschier Gauthier Klauss/Matthieu Péché Pierre Picco/Hugo Biso | Slovensko Slovensko Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner Ladislav Škantár/Peter Škantár Tomáš Kučera/Ján Bátik | Česko Česko Ondřej Karlovský/Jakub Jáně Jonáš Kašpar/Marek Šindler Tomáš Koplík/Jakub Vrzáň |
2015 | Londýn | Francie Francie Pierre Picco/Hugo Biso Gauthier Klauss/Matthieu Péché Yves Prigent/Loïc Kervella | Německo Německo Franz Anton/Jan Benzien Robert Behling/Thomas Becker Kai Müller/Kevin Müller | Spojené království Spojené království David Florence/Richard Hounslow Mark Proctor/Etienne Stott Adam Burgess/Greg Pitt |
2017 | Pau (medaile se neudělovaly) | Francie Francie Gauthier Klauss/Matthieu Péché Nicolas Scianimanico/Hugo Cailhol Pierre Picco/Hugo Biso | Německo Německo Robert Behling/Thomas Becker Kai Müller/Kevin Müller Franz Anton/Jan Benzien | Slovensko Slovensko Ladislav Škantár/Peter Škantár Tomáš Kučera/Ján Bátik Pavol Hochschorner/Peter Hochschorner |
Externí odkazy
- (anglicky) Výsledky mistrovství světa ve vodním slalomu, canoeslalom.net
Mistrovství světa ve vodním slalomu | |
---|---|
1949 • 1951 • 1953 • 1955 • 1957 • 1959 • 1961 • 1963 • 1965 • 1967 • 1969 • 1971 • 1973 • 1975 • 1977 • 1979 • 1981 • 1983 • 1985 • 1987 • 1989 • 1991 • 1993 • 1995 • 1997 • 1999 • 2002 • 2003 • 2005 • 2006 • 2007 • 2009 • 2010 • 2011 • 2013 • 2014 • 2015 • 2017 • 2018 • 2019 • 2021 • 2022 • 2023 • 2025 | |
Seznam medailistů - muži | kánoe C1 • kánoe C1 hlídky • kajak K1 • kajak K1 hlídky • kajak extrémní • kánoe C2 • (ukončeno) kánoe C2 hlídky (ukončeno) |
Seznam medailistek - ženy | |
Smíšené | |
Československo • Česko |
Portály: Sport