Mistrovství světa v orientačním běhu 1999
18. MS v orientačním běhu 1999 | |
---|---|
skotské město Inverness | |
Informace | |
Místo konání | Inverness |
Ve dnech | 1.–8. srpna |
Vítězové | |
Sprint | x |
Middle | Ž Yvette Bakerová M Jørgen Rostrup |
Long | Ž Kirsi Boströmová M Björnar Valstad |
Štafeta | Ž Norsko M Norsko |
Smíšená štafeta | x |
Mistrovství světa v orientačním běhu | |
← 1997 1999 2001 → |
18. Mistrovství světa v orientačním běhu proběhlo ve Skotsku s centrem ve městě Inverness a termínu 1. až 8. srpna 1999. V mužích startovalo 120 (60 sprint + 60 long) závodníků a v ženách 120 (60 sprint + 60 long) závodnic. Ve štafetách 29 mužských čtyřčlenných a 22 ženských čtyřčlenných štafet. Běželo se na mapách s názvy Dallaschyle Wood, Glen Affric a Loch Vaa & Kinchurdy. Českou republiku reprezentovali: Libor Zřídkaveselý, Michal Jedlička, Michal Horáček, Rudolf Ropek, Tomáš Prokeš, Jana Cieslarová, Eva Juřeniková, Marcela Klapalová a Petra Novotná-Wágnerová.[1]
Výsledky Krátká trať (Short distance)
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Norsko | Jørgen Rostrup | 0:25:48 | Spojené království | Yvette Bakerová | 0:25:55 | ||||
Finsko | Juha Peltola | 0:26:11 | + 0:00:23 | Rakousko | Lucie Böhmová | 0:26:57 | + 0:01:02 | ||
Finsko | Janne Salmi | 0:26:14 | + 0:00:26 | Německo | Frauke Schmitt Granová | 0:27:48 | + 0:01:53 | ||
14. | Česko | Michal Horáček | 0:27:34 | + 0:01:46 | 24. | Česko | Eva Juřeníková | 0:30:38 | + 0:04:43 |
15. | Česko | Rudolf Ropek | 0:27:53 | + 0:02:05 | 30. | Česko | Marcela Klapalová | 0:31:44 | + 0:05:49 |
21. | Česko | Michal Jedlička | 0:28:21 | + 0:02:33 |
Výsledky klasického závodu
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Norsko | Björnar Valstad | 1:37:24 | Finsko | Kirsi Boströmová | 1:17:56 | ||||
Norsko | Carl Henrik Björseth | 1:40:20 | + 0:02:56 | Norsko | Hanne Staffová | 1:18:29 | + 0:00:33 | ||
Švýcarsko | Alain Berger | 1:40:26 | + 0:03:02 | Finsko | Johanna Asklöfová | 1:18:32 | + 0:00:36 | ||
26. | Česko | Michal Horáček | 1:50:28 | + 0:13:04 | 26. | Česko | Jana Cieslarová | 1:27:14 | + 0:09:18 |
37. | Česko | Rudolf Ropek | 1:55:50 | + 0:18:26 | 42. | Česko | Eva Juřeníková | 1:33:48 | + 0:15:52 |
39. | Česko | Michal Jedlička | 1:57:04 | + 0:19:40 | 52. | Česko | Marcela Klapalová | 1:41:28 | + 0:23:32 |
49. | Česko | Libor Zřídkaveselý | 2:08:42 | + 0:31:18 |
Výsledky štafetového závodu
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Norsko | Tore Sandvik | 3:21:50 | Norsko | Birgitte Husebyeová | 2:55:56 | ||||
Finsko | Jani Lakanen | 3:25:27 | + 0:03:37 | Finsko | Reeta-Mari Kolkkalaová | 2:56:10 | + 0:00:14 | ||
Švédsko | Jimmy Birklin | 3:26:50 | + 0:05:00 | Švédsko | Katarina Allbergová | 2:57:59 | + 0:02:03 | ||
8. | Česko | 3:40:02 | + 0:18:12 | 9. | Česko | Eva Juřeníková | 3:24:28 | + 0:28:32 |
Medailová klasifikace podle zemí
Medailová klasifikace podle zemí | |||||
---|---|---|---|---|---|
Umístění | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Součet |
Norsko | 4 | 2 | - | 6 | |
Finsko | 1 | 3 | 2 | 6 | |
Spojené království | 1 | - | - | 1 | |
4. | Rakousko | - | 1 | - | 1 |
5. | Švédsko | - | - | 2 | 2 |
6. | Německo | - | - | 1 | 1 |
6. | Švýcarsko | - | - | 1 | 1 |
Reference
- ↑ World Orienteering Championships 1999 [online]. IOF [cit. 2015-03-24]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2020-07-06. (anglicky)
Externí odkazy
- Archiv Mistrovství světa v orientačním běhu Archivováno 6. 7. 2020 na Wayback Machine.
Mistrovství světa v orientačním běhu | |
---|---|
Fiskars 1966 (Finsko) • Linköping 1968 (Švédsko) • Eisenach 1970 (Německo) • Staré Splavy 1972 (Československo) • Viborg 1974 (Dánsko) • Aviemore 1976 (Skotsko) • Kongsberg 1978 (Norsko) • Tampere 1979 (Finsko) • Thun 1981 (Švýcarsko) • Zalaegerszeg 1983 (Maďarsko) • Bendigo 1985 (Austrálie) • Gérardmer 1987 (Francie) • Skaraborg 1989 (Švédsko) • Mariánské Lázně 1991 (Československo) • West Point 1993 (USA) • Detmold 1995 (Německo) • Grimstad 1997 (Norsko) • Inverness 1999 (Skotsko) • Tampere 2001 (Finsko) • Rapperswil 2003 (Švýcarsko) • Västerås 2004 (Švédsko) • Aichi 2005 (Japonsko) • Århus 2006 (Dánsko) • Kyjev 2007 (Ukrajina) • Olomouc 2008 (Česko) • Miskolc 2009 (Maďarsko) • Trondheim 2010 (Norsko) • Savojsko 2011 (Francie) • Lausanne 2012 (Švýcarsko) • Vuokatti 2013 (Finsko) • Trentino 2014 (Itálie) • Inverness 2015 (Velká Británie) • Strömstad 2016 (Švédsko) • Tartu 2017 (Estonsko) • Riga 2018 (Lotyšsko) • Østfold 2019 (Norsko) • | |