Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu 1996
7. JMS v orientačním běhu 1996 | |
---|---|
Bradisor Lake - Vâlcea | |
Informace | |
Místo konání | Băile Govora |
Ve dnech | 8. - 14. července |
Vítězové | |
Sprint | x |
Middle | Ž Enikö Feyová M Gábor Domonyik |
Long | Ž Enikö Feyová M Maricel Olaru |
Štafeta | Ž Rumunsko M Česko |
Smíšená štafeta | x |
Mistrovství světa v orientačním běhu | |
← 1995 1996 1997 → |
7. Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu proběhlo v Rumunsku ve dnech 8. až 14. července 1996. Centrum závodů JMS bylo poblíž lázeňského města Băile Govora, které leží v rumunském valašsku – župě Vâlcea.
Závod na krátké trati (Middle)
Výsledky závodu na krátké trati (Middle)
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Maďarsko | Gabor Domonyik | 0:29:05 | Rumunsko | Enikö Feyová | 0:26:32 | ||||
Švédsko | Johan Modig | 0:29:43 | + 0:00:38 | Švédsko | Annika Björková | 0:27:56 | + 0:01:24 | ||
Rumunsko | Horatiu Cristian Grecu | 0:30:04 | + 0:00:59 | Rusko | Yulia Morozovová | 0:28:22 | + 0:01:50 | ||
4 | Švédsko | Niclas Jonasson | 0:30:18 | + 0:01:13 | 4 | Maďarsko | Maria Lubinszkiová | 0:28:36 | + 0:02:04 |
5 | Norsko | Rolf M Pedersen | 0:30:30 | + 0:01:25 | 5 | Švýcarsko | Barbara Schulthessová | 0:28:45 | + 0:02:13 |
6 | Německo | Ingo Horst | 0:30:44 | + 0:01:39 | 6 | Francie | Laure Coupatová | 0:28:48 | + 0:02:16 |
Závod na klasické trati (Long)
Výsledky závodu na klasické trati (Long)
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Rumunsko | Maricel Olaru | 1:22:43 | Rumunsko | Enikö Feyová | 1:06:24 | ||||
Švédsko | Anders Axenborg | 1:23:56 | + 0:01:13 | Česko | Kateřina Pracná | 1:07:59 | + 0:01:35 | ||
Finsko | Jani Lakanen | 1:25:09 | + 0:02:26 | Německo | Karin Schmalfeldová | 1:08:25 | + 0:02:01 | ||
4 | Rumunsko | Horatiu Cristian Grecu | 1:25:23 | + 0:02:40 | 4 | Rusko | Yulia Morozovová | 1:09:27 | + 0:03:03 |
5 | Švýcarsko | Donatus Schnyder | 1:25:28 | + 0:02:45 | 5 | Švédsko | Annika Björková | 1:09:31 | + 0:03:07 |
6 | Finsko | Petteri Laitinen | 1:26:32 | + 0:03:49 | 6 | Švýcarsko | Regula Hulligerová | 1:10:07 | + 0:03:43 |
Štafetový závod
Výsledky štafetového závodu
Muži | Ženy | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||||
Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Země | Jméno | Čas | Ztráta |
Česko | Michal Horáček | 2:20:25 | Rumunsko | Enikö Gallová | 1:54:40 | ||||
Slovensko | František Libant | 2:20:31 | + 0:00:06 | Švýcarsko | Simone Luderová | 1:58:57 | + 0:04:17 | ||
Švýcarsko | Urs Müller | 2:20:34 | + 0:00:09 | Rusko | Julia Morozovová | 1:59:41 | + 0:05:01 | ||
4 | Rusko | Jevgenij Gavrilov | 2:23:02 | + 0:02:37 | 4 | Česko | Hana Ryglová | 1:59:56 | + 0:05:16 |
5 | Dánsko | Christian Nielsen | 2:25:14 | + 0:04:49 | 5 | Švédsko | Ulrika Jonssonová | 2:00:46 | + 0:06:06 |
6 | Švédsko | Niclas Jonasson | 2:28:26 | + 0:08:01 | 6 | Finsko | Satu Mäkitammiová | 2:00:55 | + 0:06:15 |
Česká juniorská reprezentace na JMS
Muži | Ženy | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
|
| ||||||
Jméno | Middle | Long | Štafety | Jméno | Middle | Long | Štafety |
Luboš Matějů | 66. místo | 49. místo | 1. místo | Michaela Skoumalová | 90. místo | 58. místo | 4. místo |
Michal Horáček | 18. místo | 19. místo | 1. místo | Hana Rýglová | 77. místo | 21. místo | 4. místo |
Robert Heczko | 28. místo | 69. místo | x | Kateřina Pracná | 11. místo | 2. místo | x |
Michal Besta | 59. místo | 71. místo | x | Kateřina Mikšová | 54. místo | DSQ | x |
Lukáš Přinda | 71. místo | 82. místo | x | Eva Juřeníková | 26. místo | 45. místo | x |
Vladimír Lučan | 111. místo | 7. místo | 1. místo | Zdenka Stará | 36. místo | 18. místo | 4. místo |
Medailová klasifikace podle zemí
Medailová klasifikace podle zemí | |||||
---|---|---|---|---|---|
Umístění | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Součet |
1. | Rumunsko | 4 | - | 1 | 5 |
2. | Česko | 1 | 1 | - | 2 |
3. | Maďarsko | 1 | - | - | 1 |
4. | Švédsko | - | 3 | - | 2 |
5. | Švýcarsko | - | 1 | 1 | 2 |
6. | Slovensko | - | 1 | - | 1 |
7. | Rusko | - | - | 2 | 2 |
8. | Německo | - | - | 1 | 1 |
8. | Finsko | - | - | 1 | 1 |
Externí odkazy
- Junior World Orienteering Championships 1996 International Orienteering Federation
- 7. Junior World Orienteering Championships lazarus.elte.hu
Mistrovství světa juniorů v orientačním běhu | ||
---|---|---|
Älvsbyn 1990 (Švédsko) • Západní Berlín 1991 (Německo) • Jyväskylä 1992 (Finsko) • Castelrotto 1993 (Itálie) • Gdyně 1994 (Polsko) • Horsens 1995 (Dánsko) • Govora 1996 (Rumunsko) • Leopoldsburg 1997 (Belgie) • Reims 1998 (Francie) • Varna 1999 (Bulharsko) • Nové Město na Moravě 2000 (Česko) • Miskolc 2001 (Maďarsko) • Alicante 2002 (Španělsko) • Põlva 2003 (Estonsko) • Gdaňsk 2004 (Polsko) • Tenero 2005 (Švýcarsko) • Druskininkai 2006 (Litva) • Dubbo 2007 (Austrálie) • Göteborg 2008 (Švédsko) • Primiero 2009 (Itálie) • Aalborg 2010 (Dánsko) • Wejherowo 2011 (Polsko) • Košice 2012 (Slovensko) • Hradec Králové 2013 (Česko) • Borovets 2014 (Bulharsko) • Rauland 2015 (Norsko) • Engadin/Scuol 2016 (Švýcarsko) • Tampere 2017 (Finsko) • Kecskemét 2018 (Maďarsko) • Silkeborg 2019 (Dánsko) • |