Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2017
Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2017 | |
---|---|
Místo | Bydhošť a Zdzisław Krzyszkowiak Stadium |
Země | Polsko |
Pořadatel | Evropská atletická asociace |
Datum | 2017 |
Účast | 1 013 |
Předchozí | Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2015 |
Následující | 2019 European Athletics U23 Championships |
Web | www |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
11. Mistrovství Evropy v atletice do 23 let se konalo v Bydhošti ve dnech 13. až 16. července 2017.
Pořadatelské město bylo vybráno v červnu 2015.[1] Mistrovství se účastnilo celkem 1093 startujících ze 43 zemí. Akreditováno bylo 1750 osob, z toho 100 novinářů a fotografů.[2] V hledišti závody sledovalo každý den přibližně 5,5 tisíce diváků.[2] Během závodů bylo vytvořeno 11 národních rekordů.[2] Šampionát přenášela živě TVP Sport, relace byly také v televizních stanicích z Německa, Francie, Švýcarska, Itálie, Turecka a Běloruska.[2]
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | 'Stříbroa | Bronz |
Běh na 100 m | Ojie Edoburun 10,14 | Ján Volko 10,18 | Jonathan Quarcoo 10,29 |
Běh na 200 m | Ján Volko 20.33 | Gautier Dautremer 20.66 | Roger Gurski 20.70 |
Běh na 400 m | Luka Janežič 45.33 | Karsten Warholm 45.75 | Benjamin Lobo Vedel 46.08 |
Běh na 800 m | Andreas Kramer 1:48.15 | Daniel Rowden 1:48.16 | Marc Reuther 1:48.66 |
Běh na 1 500 m | Marius Probst 3:49.06 | Filip Sasínek 3:49.23 | Michal Rozmys 3:49.30 |
Běh na 5 000 m | Yemaneberhan Crippa 14:14.28 | Simon Debognies 14:14.71 | Carlos Mayo 14:15.07 |
Běh na 10 000 m | Carlos Mayo 29:28.06 | Amanal Petros 29:34.94 | Emmanuel Roudolff-Lévisse 29:42.85 |
110 metrů překážek | Ludovic Payen 13.49 | Khai Riley-Laborde 13.65 | Dylan Caty 13.66 |
Běh na 400 metrů překážek | Karsten Warholm 48.37 | Dany Brand 49.14 | Ludvy Vaillant 49.31 |
Běh na 3 000 metrů překážek | Yohanes Chiappinelli 8:34.33 | Ahmed Abdelwahed 8:37.02 | Jamaine Coleman 8:40.44 |
Štafeta 4×100 m | Roger Gurski Kai Köllmann Philipp Trutenat Daniel Hoffmann 39.11 | Theo Etienne Kyle de Escofet Reuben Arthur Ojie Edoburun 39.11 | Willem Kajander Oskari Lehtonen Samuli Samuelsson Aleksi Lehto 39.70 |
Štafeta 4×400 m | Lee Thompson Ben Snaith Sam Hazel Cameron Chalmers 3:03.65 | Wiktor Suwara Przemysław Waściński Kajetan Duszyński Dariusz Kowaluk 3:04.22 | Victor Coroller Gilles Biron Etienne Merville Ludvy Vaillant 3:05.24 |
Chůze na 20 km | Diego García 1:22:29 | Karl Junghannß 1:22:52 | Gabriel Bordier 1:23:03 |
Skok do výšky | Dmitrij Nabokau 224 cm | Christian Falocchi 224 cm | Viktor Lonskyy 224 cm |
Skok o tyči | Ben Broeders 5,60 m | Axel Chapelle 5,60 m | Adrián Vallés 5,50 m |
Skok daleký | Vladyslav Mazur 8,04 m | Filippo Randazzo 7,98 m | Thobias Nilsson Montler 7,96 m |
Trojskok | Nazim Babayev 17,18 m | Simo Lipsanen 17,14 m | Max Hess 16,68 m |
Vrh koulí | Konrad Bukowiecki 21,59 m | Denzel Comenentia 19,86 m | Sebastiano Bianchetti 19,69 m |
Hod diskem | Sven Martin Skagestad 61,00 m | Alin Alexandru Firfirică 60,17 m | Clemens Prüfer 60,08 m |
Hod kladivem | Bence Halász 73,30 m | Bence Pásztor 71,51 m | Alexej Michajlov 70,60 m |
Hod oštěpem | Norbert Rivasz-Tóth 83,08 m | Ioannis Kiriazis 81,04 m | Andrian Mardare 78,76 m |
Desetiboj | Jiří Sýkora 8084 bodů | Fredrik Samuelsson 8010 bodů | Elmo Savola 7956 bodů |
Ženy
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
Běh na 100 m | Ewa Swoboda 11.42 | Kryscina Cimanouská 11.54 | Sina Mayerová 11.58 |
Běh na 200 m | Finette Agyapong 22.87 | Sarah Atcho 22.90 | Yana Kachurová 23.20 |
Běh na 400 m | Gunta Latiševa-Čudare 52.00 | Laura Müllerová 52.42 | Laura de Witte 52.51 |
Běh na 800 m | Renée Eykensová 2:04.73 | Aníta Hinriksdóttir 2:05.02 | Hannah Segrave 2:05.53 |
Běh na 1 500 m | Konstanze Klosterhalfenová 4:10.30 | Sofia Ennaoui 4:13.54 | Martyna Galantová 4:17.91 |
Běh na 5 000 m | Yasemin Can 15:01.67 | Alina Rehová 15:10.57 | Sarah Lahti 15:14.17 |
Běh na 10 000 m | Yasemin Can 31:39.80 | Sarah Lahti 32:46.91 | Büşra Nur Koku 33:33.22 |
100 metrů překážek | Nadine Visserová 12.92 | Elvira Hermanová 12.95 | Luca Kozák 13.06 |
Běh na 400 metrů překážek | Ayomide Folorunso 55.82 | Jessica Turnerová 56.08 | Arna Stefanía Gudmundsdóttir 56.37 |
Běh na 3 000 metrů překážek | Anna-Emilie Møllerová 9:43.05 | Nataliya Strebkova 9:44.52 | Emma Oudiou 9:50.30 |
Štafeta 4×100 m | Paula Sevilla Ane Petrirena Lara Gomez Cristina Lara 43.96 | Maroussia Paré Cynthia Leduc Fanny Peltier Amandine Brossier 44.06 | Riccarda Dietsche Sarah Atcho Ajla Del Ponte Géraldine Frey 44.07 |
Štafeta 4×400 m | Dominika Muraszewska Adrianna Janowiczová Mariola Karaśová Aleksandra Gaworska 3:29.66 | Hendrikje Richter Laura Müller Nelly Schmidt Hannah Mergenthaler 3:30.18 | Dariya Stavnycha Yana Kachur Tetyana Melnyk Kateryna Klymyuk 3:30.22 |
Chůze na 20 km | Klavdiya Afanasyeva (EAA) 1:31:15 | María Pérezová (atletka)María Pérezová 1:31:29 | Živilė Vaiciukevičiūtė 1:32:21 |
Skok do výšky | Yuliya Levčenko 196 cm | Iryna Heraščenko 192 cm | Erika Furlani 186 cm |
Skok o tyči | Angelica Moserová 4,55 m | Maryna Kylypko 4,45 m | Lucy Bryanová 4,40 m |
Skok daleký | Yanis Davidová 6,56 m | Anna Bühlerová 6,50 m | Maryna Romančuková 6,48 m |
Trojskok | Elena Panțuroiu 14,27 m | Ana Peleteirová 14,19 m | Rouguy Diallo 13,99 m |
Vrh koulí | Fanny Roosová 18,14 m | Klaudia Kardaszová 17,67 m | Alina Kenzel 17,46 m |
Hod diskem | Claudine Vita 61,79 m | Daria Zabawska 59,08 m | Veronika Domjanová 58,48 m |
Hod kladivem | Alyona Shamotina 67,46 m | Camille Sainte-Luce 66,98 m | Beatrice Nedberge Llano 66,74 m |
Hod oštěpem | Sara Kolaková 65,12 m | Anete Kociņa 64,47 m | Marcelina Witek 63,03 m |
Sedmiboj | Caroline Agnou 6330 bodů | Verena Preinerová 6232 bodů | Celina Lefflerová 6070 bodů |
Odkazy
Reference
- ↑ Maciej Jałoszyński. Dostupné online.
- ↑ a b c d http://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/mistrzostwa-europy-u23-w-lekkiej-atletyce-podsu/ přístup 27-07-2017
Související články
- Mistrovství Evropy v atletice do 23 let
- Česko na Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2017
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Mistrovství Evropy v atletice do 23 let 2017 na Wikimedia Commons
Mistrovství Evropy v atletice do 23 let | |
---|---|
Turku 1997 • Göteborg 1999 • Amsterdam 2001 • Bydhošť 2003 • Erfurt 2005 • Debrecín 2007 • Kaunas 2009 • Ostrava 2011 • Tampere 2013 • Tallinn 2015 • Bydhošť 2017 • Gävle 2019 • Tallinn 2021 • Espoo 2023 • Bergen 2025 | |
Přehled českých medailí |
Portály: Evropa | Polsko | Sport