Natació en aigües obertes al Campionat del Món de natació de 2017 – 10 km femení
Tipus | esdeveniment esportiu |
---|---|
Esport | natació |
Part de | Natació en aigües obertes al Campionat del Món de natació de 2017 |
Localització i Dates | |
Localització | Balaton 46° 51′ N, 17° 43′ E / 46.85°N,17.72°E / 46.85; 17.72 |
Estat | Hongria |
Data | 2017 |
Competició | |
Primer lloc | Aurélie Muller |
← 2015 open water swimming at the 2019 World Aquatics Championships – women's 10 km (en) → |
Campionat del món de FINA 2017 Budapest, Hongria | |||||
---|---|---|---|---|---|
Salts | |||||
Individual | |||||
1 m | homes | dones | |||
3 m | homes | dones | |||
10 m | homes | dones | |||
Sincronitzat | |||||
3 m | homes | dones | |||
10 m | homes | dones | |||
Mixt | 3 m | 10 m | |||
Per equips | |||||
Salts de gran altura | |||||
Natació en aigües obertes | |||||
5 km | homes | dones | |||
10 km | homes | dones | |||
25 km | homes | dones | |||
Equip | Equips | ||||
Natació | |||||
Estil lliure | |||||
50 m | homes | dones | |||
100 m | homes | dones | |||
200 m | homes | dones | |||
400 m | homes | dones | |||
800 m | homes | dones | |||
1.500 m | homes | dones | |||
Esquena | |||||
50 m | homes | dones | |||
100 m | homes | dones | |||
200 m | homes | dones | |||
Braça | |||||
50 m | homes | dones | |||
100 m | homes | dones | |||
200 m | homes | dones | |||
Papallona | |||||
50 m | homes | dones | |||
100 m | homes | dones | |||
200 m | homes | dones | |||
Estils | |||||
200 m | homes | dones | |||
400 m | homes | dones | |||
Relleus lliures | |||||
4×100 m | homes | dones | |||
4×200 m | homes | dones | |||
Relleus d'estils | |||||
4×100 m | homes | dones | |||
Relleu mixt | |||||
4×100 m | lliure | estils | |||
Natació Sincronitzada | |||||
Solo | tècnic | lliure | |||
Duet | tècnic | lliure | |||
Equip | tècnic | lliure | |||
combinació | |||||
Duet mixt | tècnic | lliure | |||
Waterpolo | |||||
| |||||
Aquesta caixa: |
La prova de 10 km femení al Campionat del Món de natació de 2017 es va celebrar el 16 de juliol de 2017.[1][2][3]
Resultats
La cursa es va iniciar a les 10:00.[4]
Posició | Nedador | Nacionalitat | Temps |
---|---|---|---|
1 | Aurélie Muller | França | 2:00:13.7 |
2 | Samantha Arévalo | Equador | 2:00:17.0 |
3 | Arianna Bridi | Itàlia | 2:00:17.2 |
3 | Ana Marcela Cunha | Brasil | 2:00:17.2 |
5 | Rachele Bruni | Itàlia | 2:00:21.4 |
6 | Haley Anderson | Estats Units | 2:00:25.9 |
7 | Finnia Wunram | Alemanya | 2:00:26.1 |
8 | Anna Olasz | Hongria | 2:00:28.4 |
9 | Chelsea Gubecka | Austràlia | 2:00:30.0 |
10 | Ashley Twichell | Estats Units | 2:00:41.3 |
11 | Danielle Huskisson | Regne Unit | 2:01:06.1 |
12 | Yan Siyu | Xina | 2:01:06.1 |
12 | Viviane Jungblut | Brasil | 2:01:06.1 |
14 | Angela Maurer | Alemanya | 2:01:53.3 |
15 | Anastasiya Krapyvina | Rússia | 2:01:55.2 |
16 | Sharon van Rouwendaal | Països Baixos | 2:01:55.5 |
17 | Xin Xin | Xina | 2:01:59.8 |
18 | Paula Ruiz | Espanya | 2:02:07.0 |
19 | Kareena Lee | Austràlia | 2:02:08.1 |
20 | Yukimi Moriyama | Japó | 2:02:13.3 |
21 | Cecilia Biagioli | Argentina | 2:02:23.6 |
22 | Oceane Cassignol | França | 2:03:01.0 |
23 | Yumi Kida | Japó | 2:03:06.6 |
24 | Špela Perše | Eslovènia | 2:04:12.7 |
25 | Alice Dearing | Regne Unit | 2:04:24.4 |
26 | Kalliopi Araouzou | Grècia | 2:04:25.7 |
27 | Onon Sömenek | Hongria | 2:04:41.2 |
28 | Stephanie Horner | Canadà | 2:04:48.1 |
29 | Nataly Caldas | Equador | 2:04:50.1 |
30 | María de Valdes | Espanya | 2:04:54.4 |
31 | Justyna Burska | Polònia | 2:07:13.6 |
32 | Jade Dusablon | Canadà | 2:07:16.8 |
33 | Daria Kulik | Rússia | 2:07:18.0 |
34 | Julia Arino | Argentina | 2:07:20.0 |
35 | Angelica María | Portugal | 2:07:20.4 |
36 | Alena Benešová | República Txeca | 2:07:58.5 |
37 | Lenka Štěrbová | República Txeca | 2:08:32.9 |
38 | Martha Aguilar | Mèxic | 2:08:35.2 |
39 | Souad Cherouati | Algèria | 2:08:38.1 |
40 | Charlotte Webby | Nova Zelanda | 2:08:41.4 |
41 | Vânia Neves | Portugal | 2:09:39.0 |
42 | María Bramont-Arias | Perú | 2:09:39.6 |
43 | Robyn Kinghorn | Sud-àfrica | 2:11:25.8 |
44 | Xeniya Romanchuk | Kazakhstan | 2:11:34.4 |
45 | Doris Beroš | Croàcia | 2:11:54.4 |
46 | Mahina Valdivia | Xile | 2:11:55.1 |
47 | Reem Kaseem | Egipte | 2:11:57.4 |
48 | Krystyna Panchishko | Ucraïna | 2:12:12.5 |
49 | Ruthseli Aponte | Veneçuela | 2:14:39.5 |
50 | Sasha-Lee Nordengen-Corris | Sud-àfrica | 2:14:43.4 |
51 | Jelena Ječanski | Sèrbia | 2:16:10.6 |
52 | Maryna Kyryk | Ucraïna | 2:17:02.2 |
53 | Martha Sandoval | Mèxic | 2:17:48.2 |
54 | Fatima Flores | El Salvador | 2:18:47.9 |
55 | Lok Hoi Man | Hong Kong | 2:19:19.3 |
56 | Karolína Balážiková | Eslovàquia | 2:26:37.8 |
57 | Nip Tsz Yin | Hong Kong | 2:26:49.9 |
58 | Nikitha Setru | Índia | 2:28:14.6 |
59 | Cindy Toscano | Guatemala | 2:28:21.8 |
— | Merle Liivand | Estònia | OTL |
Raquel Duran | Costa Rica | ||
Dana Khaled | Egipte | DNF |
Referències
- ↑ «Schedule», 01-08-2017. Arxivat de l'original el 2017-08-01. [Consulta: 8 abril 2018].
- ↑ «Entry list», 22-07-2017. Arxivat de l'original el 2017-09-22. [Consulta: 8 abril 2018].
- ↑ «Start list», 11-02-2018. Arxivat de l'original el 2018-02-12. [Consulta: 8 abril 2018].
- ↑ «Final results», 27-09-2017. Arxivat de l'original el 2017-09-22. [Consulta: 8 abril 2018].