Natació al Campionat del Món de natació de 2013 – 200 m papallona masculí
← swimming at the 2011 World Aquatics Championships – men's 200 metre butterfly (en)
2015 →
BCN 2013 Campionats del món | ||||
---|---|---|---|---|
Salts | ||||
Individual | ||||
1 m | homes | dones | ||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
Sincronitzats | ||||
3 m | homes | dones | ||
10 m | homes | dones | ||
High diving | ||||
Aigües obertes | ||||
5 km | homes | dones | ||
10 km | homes | dones | ||
25 km | homes | dones | ||
Equips | Equips | |||
Natació | ||||
Lliures | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
800 m | homes | dones | ||
1.500 m | homes | dones | ||
Esquena | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Braça | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Papallona | ||||
50 m | homes | dones | ||
100 m | homes | dones | ||
200 m | homes | dones | ||
Estils | ||||
200 m | homes | dones | ||
400 m | homes | dones | ||
Relleus lliures | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
4×200 m | homes | dones | ||
Relleus d'estils | ||||
4×100 m | homes | dones | ||
Natació Sincronitzada | ||||
Solo | tècnic | lliure | ||
Duet | tècnic | lliure | ||
Equip | tècnic | lliure | ||
combinada | ||||
Waterpolo | ||||
Aquesta caixa: |
Els 200 metres papallona masculí es van celebrar entre el 30 i 31 de juliol de 2013 al Palau Sant Jordi a Barcelona.
Rècords
Els rècords del món abans de començar la prova:
Rècord del món | Michael Phelps, Estats Units | 1:51.51 | Roma, Itàlia | 29 de juliol de 2009 |
---|---|---|---|---|
Rècord del campionat | Michael Phelps, Estats Units | 1:51.51 | Roma, Itàlia | 29 de juliol de 2009 |
Resultats
NR: Rècord Nacional
DNS: No presentat
Sèries
Posició [1] | Sèries | Carrer | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | 5 | Tyler Clary | Estats Units | 1:56.03 | Q |
2 | 4 | 4 | Chad le Clos | Sud-àfrica | 1:56.21 | Q |
3 | 3 | 6 | Tom Luchsinger | Estats Units | 1:56.32 | Q |
4 | 2 | 6 | Nikolay Skvortsov | Rússia | 1:56.47 | Q |
5 | 4 | 5 | Chen Yin | R.P. de la Xina | 1:56.48 | Q |
6 | 4 | 7 | Leonardo de Deus | Brasil | 1:56.52 | Q |
7 | 4 | 3 | Paweł Korzeniowski | Polònia | 1:56.61 | Q |
8 | 4 | 6 | Yuki Kobori | Japó | 1:56.64 | Q |
9 | 2 | 3 | Bence Biczó | Hongria | 1:56.70 | Q |
10 | 2 | 4 | Wu Peng | R.P. de la Xina | 1:56.96 | Q |
11 | 3 | 4 | Takeshi Matsuda | Japó | 1:57.14 | Q |
12 | 3 | 3 | Grant Irvine | Austràlia | 1:57.18 | Q |
13 | 2 | 2 | Jordan Coelho | França | 1:57.19 | Q |
14 | 2 | 7 | Joseph Schooling | Singapur | 1:57.23 | Q |
15 | 2 | 5 | Velimir Stjepanović | Sèrbia | 1:57.34 | Q |
16 | 3 | 7 | Roberto Pavoni | Regne Unit | 1:57.37 | Q |
17 | 4 | 0 | Alexandru Coci | Romania | 1:57.86 | |
18 | 4 | 1 | Zackariah Chetrat | Canadà | 1:57.92 | |
19 | 3 | 8 | Mauricio Fiol | Perú | 1:58.29 | NR |
20 | 3 | 2 | Michal Poprawa | Polònia | 1:58.34 | |
21 | 4 | 2 | Francesco Pavone | Itàlia | 1:58.68 | |
22 | 2 | 8 | Marcos Lavado | Veneçuela | 1:58.69 | |
23 | 3 | 1 | Pedro Oliveira | Portugal | 1:58.78 | |
24 | 2 | 1 | Shaun Burnett | Nova Zelanda | 1:59.35 | |
25 | 2 | 0 | Gal Nevo | Israel | 1:59.37 | |
26 | 2 | 9 | Yury Suvorau | Belarús | 2:01.28 | |
27 | 1 | 5 | Esteban Enderica | Equador | 2:01.46 | NR |
28 | 3 | 0 | Hsu Chi-chieh | Xina Taipei | 2:01.49 | |
29 | 1 | 4 | Ramiro Ramírez | Mèxic | 2:02.37 | |
30 | 4 | 9 | Jan Šefl | Txèquia | 2:02.43 | |
31 | 4 | 8 | Chang Gyu-Cheol | Corea del Sud | 2:03.32 | |
32 | 3 | 9 | Yousef Al-Askari | Kuwait | 2:07.03 | |
33 | 1 | 6 | Khalid Baba | Bahrain | 2:20.23 | |
34 | 1 | 2 | Andrianirina Lalanomena | Madagascar | 2:33.87 | |
35 | 1 | 3 | Nuno Miguel Rola | Angola | DNS |
Semifinals
Semifinal 1
Posició[2] | Carrer | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Chad le Clos | Sud-àfrica | 1:55.33 | Q |
2 | 2 | Wu Peng | R.P. de la Xina | 1:55.42 | Q |
3 | 5 | Nikolay Skvortsov | Rússia | 1:56.02 | Q |
4 | 3 | Leonardo de Deus | Brasil | 1:56.06 | Q |
5 | 6 | Yuki Kobori | Japó | 1:56.15 | |
6 | 1 | Joseph Schooling | Singapur | 1:56.27 | |
7 | 7 | Grant Irvine | Austràlia | 1:56.95 | |
8 | 8 | Roberto Pavoni | Regne Unit | 1:57.60 |
Semifinal 2
Posició | Carrer | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | Paweł Korzeniowski | Polònia | 1:55.67 | Q |
2 | 3 | Chen Yin | R.P. de la Xina | 1:55.97 | Q |
2 | 4 | Tyler Clary | Estats Units | 1:55.97 | Q |
4 | 5 | Tom Luchsinger | Estats Units | 1:56.10 | Q |
5 | 7 | Takeshi Matsuda | Japó | 1:56.42 | |
6 | 2 | Bence Biczó | Hongria | 1:56.48 | |
7 | 8 | Velimir Stjepanović | Sèrbia | 1:56.60 | |
8 | 1 | Jordan Coelho | França | 1:57.12 |
Final
Posició[3] | Carrer | Nom | País | Temps | Notes |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Chad le Clos | Sud-àfrica | 1:54.32 | |
02 | 3 | Paweł Korzeniowski | Polònia | 1:55.01 | |
03 | 5 | Wu Peng | R.P. de la Xina | 1:55.09 | |
4 | 6 | Chen Yin | R.P. de la Xina | 1:55.47 | |
5 | 8 | Tom Luchsinger | Estats Units | 1:55.70 | |
6 | 7 | Nikolay Skvortsov | Rússia | 1:56.02 | |
7 | 2 | Tyler Clary | Estats Units | 1:56.34 | |
8 | 1 | Leonardo de Deus | Brasil | 1:56.44 |