Campionat del món de rem de 2009
Tipus | Campionat del món de rem |
---|---|
Organitzador | Federació Internacional de Societats de Rem |
Format per | 2009 World Rowing Championships – women's coxless four 2009 World Rowing Championships – lightweight women's single sculls 2009 World Rowing Championships – lightweight men's single sculls + ../... 27 |
Localització i Dates | |
Localització | Lake Malta (en) (Poznań) 52° 24′ 09″ N, 16° 58′ 15″ E / 52.4025°N,16.970833333333°E / 52.4025; 16.970833333333 |
Estat | Polònia |
Interval de temps | 23 agost 2009 – 30 agost 2009 |
Número d'edició | 39 (2009) |
Altres | |
Lloc web | wioslarstwo.poznan.pl… |
← 2008 2010 → |
El campionat del món de rem de 2009 va ser el campionat del món que es van celebrar entre el 23 i el 30 d'agost de 2009 al llac Malta, a Poznań (Polònia).[1]
Resultats
Categories no olímpiques
Categoria: | Or: | Temps | Plata: | Temps | Bronze: | Temps |
Masculí | ||||||
M1x | Nova Zelanda Mahé Drysdale | 6:33.25 | Regne Unit Alan Campbell | 6:34.30 | Txèquia Ondřej Synek | 6:38.53 |
M2x | Alemanya Eric Knittel Stephan Krüger | 6:07.02 | França Julien Bahain Cédric Berrest | 6:07.82 | Estònia Allar Raja Kaspar Taimsoo | 6:07.86 |
M4x | Polònia Konrad Wasielewski Marek Kolbowicz Michał Jeliński Adam Korol | 5:38.53 | Austràlia Nick Hudson Jared Bidwell David Crawshay Daniel Noonan | 5:39.66 | Alemanya Tim Grohmann Karsten Brodowski Marcel Hacker Tim Bartels | 5:39.85 |
M2+ | Estats Units Troy Kepper Henrik Rummel Marcus Mc Elhenney | 6:53.58 | Txèquia Jakub Makovička Václav Chalupa Oldřich Hejdušek | 6:54.58 | Alemanya Philipp Naruhn Florian Eichner Tim Berent | 6:55.44 |
M2- | Nova Zelanda Eric Murray Hamish Bond | 6:15.93 | Regne Unit Pete Reed Andrew Triggs Hodge | 6:17.45 | Grècia Nikolaos Gkountoulas Apostolos Gkountoulas | 6:23.01 |
M4- | Regne Unit Alex Partridge Richard Egington Alex Gregory Matt Langridge | 5:47.28 | Austràlia Matt Ryan James Marburg Cameron McKenzie-McHarg Francis Hegerty | 5:49.20 | Eslovènia Tomaž Pirih Rok Rozman Rok Kolander Miha Pirih | 5:51.11 |
M8+ | Alemanya Urs Käufer Gregor Hauffe Florian Mennigen Kristof Wilke Richard Schmidt Filip Adamski Toni Seifert Sebastian Schmidt Martin Sauer | 5:24.13 | Canadà Steven Van Knotsenburg Gabriel Bergen Robert Gibson Douglas Csima Malcolm Howard Andrew Byrnes James Dunaway Derek O'Farrell Mark Laidlaw | 5:27.15 | Països Baixos Meindert Klem Robert Lücken David Kuiper Jozef Klaassen Olivier Siegelaar Mitchel Steenman Olaf van Andel Diederik Simon Peter Wiersum | 5:28.32 |
LM1x | Nova Zelanda Duncan Grant | 6:50.78 | Grècia Vasileios Polymeros | 6:52.33 | Dinamarca Mads Rasmussen | 6:56.25 |
LM2x | Nova Zelanda Storm Uru Peter Taylor | 6:10.62 | França Jérémie Azou Frédéric Dufour | 6:12.57 | Itàlia Marcello Miani Elia Luini | 6:15.08 |
LM4x | Itàlia Franco Sancassani Daniele Gilardoni Lorenzo Bertini Stefano Basalini | 5:47.50 | Alemanya Knud Lange Lars Wichert Felix Oevermann Michael Wieler | 5:49.89 | Dinamarca Hans Christian Soerensen Christian Nielsen Rasmus Quist Hansen Andreas Ramboel | 5:51.67 |
LM2- | França Fabien Tilliet Jean-Christophe Bette | 6:29.63 | Itàlia Andrea Caianiello Armando Dell'Aquila | 6:31.40 | Sèrbia Nenad Babović Miloš Tomić | 6:31.58 |
LM4- | Alemanya Matthias Schömann-Finck Jost Schömann-Finck Jochen Kühner Martin Kühner | 5:50.77 | Dinamarca Christian Pedersen Jens Vilhelmsen Kasper Winther Jørgensen Morten Jørgensen | 5:51.02 | Polònia Łukasz Pawłowski Łukasz Siemion Miłosz Bernatajtys Paweł Rańda | 5:52.70 |
LM8+ | Itàlia Luigi Scala Davide Riccardi Livio La Padula Martino Goretti Emiliano Ceccatelli Gennaro Gallo Jiri Vlcek Bruno Mascarenhas Andrea Lenzi | 5:33.92 | Estats Units John Dise Kenneth McMahon Ryan Fox Andrew Diebold Anthony Fahden Matthew Muffelman James Sopko Matthew Kochem Kerry Quinn | 5:37.15 | Països Baixos Thom Van Den Anker Diederick Van Den Bouwhuijsen Maarten Tromp Jolmer Van Der Sluis Stijn Verwey Rutger Bruil Dion Van Schie Joeri Bruschinski Ryan Der Drijver | 5:39.69 |
Femení | ||||||
W1x | Belarús Ekaterina Karsten | 7:11.78 | Regne Unit Katherine Grainger | 7:13.57 | Txèquia Miroslava Knapková | 7:16.22 |
W2x | Polònia Magdalena Fularczyk Julia Michalska | 6:47.18 | Regne Unit Anna Bebington Annabel Vernon | 6:48.82 | Bulgària Rumyana Neykova Miglena Markova | 6:50.16 |
W4x | Ucraïna Svitlana Spiriukhova Tetiana Kolesnikova Anastasiya Kozhenkova Yana Dementyeva | 6:18.41 | Estats Units Megan Walsh Stesha Carle Sarah Trowbridge Kathleen Bertko | 6:21.54 | Alemanya Annekatrin Thiele Peggy Waleska Stephanie Schiller Christiane Huth | 6:24.27 |
W2- | Estats Units Susan Francia Erin Cafaro | 7:06.28 | Romania Camelia Lupașcu Nicoleta Albu | 7:06.64 | Nova Zelanda Emma Feathery Rebecca Scown | 7:06.94 |
W4- | Països Baixos Chantal Achterberg Nienke Kingma Carline Bouw Femke Dekker | 6:31.34 | Estats Units Amanda Polk Jamie Redman Elle Logan Esther Lofgren | 6:36.01 | Canadà Sarah Waterfield Sandra Kisil Jennifer Tuters Emma Darling | 6:36.87 |
W8+ | Estats Units Erin Cafaro Mara Allen Laura Larsen-Strecker Susan Francia Anna Goodale Lindsay Shoop Caroline Lind Katherine Glessner Katelin Snyder | 6:05.34 | Romania Roxana Cogianu Ionela Zaharia Maria Diana Bursuc Ioana Craciun Adelina Cojocariu Nicoleta Albu Camelia Lupașcu Eniko Mironcic Teodora Stoica | 6:06.94 | Països Baixos Nienke Groen Claudia Belderbos Jacobine Veenhoven Sytske de Groot Chantal Achterberg Nienke Kingma Carline Bouw Femke Dekker Anne Schellekens | 6:07.43 |
LW1x | Suïssa Pamela Weisshaupt | 7:36.23 | Itàlia Laura Milani | 7:37.18 | Dinamarca Juliane Rasmussen | 7:37.42 |
LW2x | Grècia Christina Giazitzidou Alexandra Tsiavou | 6:51.46 | Polònia Magdalena Kemnitz Agnieszka Renc | 6:56.65 | Regne Unit Hester Goodsell Sophie Hosking | 6:56.67 |
LW4x | Alemanya Lena Müller Helke Nieschlag Laura Tibitanzl Julia Kroeger | 6:32.91 | Regne Unit Stephanie Cullen Laura Greenhalgh Andrea Dennis Jane Hall | 6:35.42 | Estats Units Hillary Saeger Lindsey Hochman Stefanie Sydlik Abelyn Broughton | 6:36.88 |
Adaptades | ||||||
ASM1x | Regne Unit Tom Aggar | 4:51.48 | Ucraïna Andrii Kryvchun | 5:07.37 | Austràlia | 5:12.11 |
ASW1x | Ucraïna | 5:25.17 | França | 5:29.95 | Belarús | 5:34.45 |
TAMx2x | Ucraïna | 4:03.96 | Brasil | 4:04.80 | Polònia | 4:05.28 |
LTAIDMx4+ | Hong Kong | 3:55.70 | Itàlia | 4:31.66 | | | |
LTAMx4+ | Regne Unit | 3:25.33 | Itàlia | 3:28.44 | Alemanya | 3:28.90 |
Medaller
Categories masculines i femenines
Posició | Estat | Or | Plata | Bronze | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Alemanya | 4 | 1 | 3 | 8 |
2 | Nova Zelanda | 4 | 0 | 1 | 5 |
3 | Estats Units | 3 | 3 | 1 | 7 |
4 | Itàlia | 2 | 2 | 1 | 5 |
5 | Polònia | 2 | 1 | 1 | 4 |
6 | Regne Unit | 1 | 5 | 1 | 7 |
7 | França | 1 | 2 | 0 | 3 |
8 | Grècia | 1 | 1 | 1 | 3 |
9 | Països Baixos | 1 | 0 | 3 | 4 |
10 | Belarús | 1 | 0 | 0 | 1 |
Suïssa | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Ucraïna | 1 | 0 | 0 | 1 | |
13 | Austràlia | 0 | 2 | 0 | 2 |
Romania | 0 | 2 | 0 | 2 | |
15 | Dinamarca | 0 | 1 | 3 | 4 |
16 | Txèquia | 0 | 1 | 2 | 3 |
17 | Canadà | 0 | 1 | 1 | 2 |
18 | Bulgària | 0 | 0 | 1 | 1 |
Estònia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Eslovènia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Sèrbia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 22 | 22 | 22 | 66 |
Categories adaptades
Posició | Estat | Or | Plata | Bronze | Total |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ucraïna | 2 | 1 | 0 | 3 |
2 | Regne Unit | 2 | 0 | 0 | 2 |
3 | Hong Kong | 1 | 0 | 0 | 1 |
4 | Itàlia | 0 | 2 | 0 | 2 |
5 | Brasil | 0 | 1 | 0 | 1 |
França | 0 | 1 | 0 | 1 | |
7 | Austràlia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Belarús | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Alemanya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Polònia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Total | 5 | 5 | 4 | 14 |
Referències
- ↑ «2009 World Rowing Championship». International Rowing Federation. Arxivat de l'original el 29 d’agost 2014. [Consulta: 25 octubre 2012].